• منتشر شده در یکشنبه, 06 اسفند 1396 07:48
حسین‌زادگان از گزینه مدیرعاملی باشگاه استقلال تا معاونت سیاسی امنیتی استانداری:

و بالاخره ... حاج مجید

 

خبرشمال/
مهندس محمد اسلامی استاندار هوشمند اصفهانی، در هفته‌های اخیر، اعجاز مدیریت خود را رو کرد و صداقت خود نسبت به مردم مازندران و تعصب خود نسبت به این استان جامانده از قطار توسعه را به همه نشان داد.

گویا فاز نخست مدیریت محمد اسلامی که مطالعه و شناخت همه‌جانبه منابع و چالش‌های استان بود به انتها رسید و همه باید در انتظار اجرای فاز دوم باشیم یعنی برداشتن گام‌های عملی استاندار مازندران در حوزه‌های مختلف از منابع انسانی، عزل و انتصابات تا تاکید بر شناسایی و حل مشکلات و معضلات ریشه‌ای مازندران که مختصرا به برخی از مصادیق آن اشاره می‌شود. کوتاه کردن فاصله بین مازندران و پایتخت، رویای بسیاری از مدیران و نخبگان استان بود و هست اما مهندس اسلامی نخستین استانداری بود که درهمین چندروز اخیر تلاش کرد از این رویا در قالب یک طرح ملی و نه صرفا مطالبه مردم مازندران، پرده برداری شود و با درگیرکردن شورای شهر پایتخت و استفاده از توان این نهاد معظم و متمول، راه تحقق این رویا را هموار سازد.
مهندس اسلامی در جایی دیگر با «کنسانتین الکسی یف» سرکنسول روسیه در رشت ديدار کرد. وی در این دیدار نکته‌ای گفت که در جایی دیگر به آن خواهیم پرداخت. اسلامی گفت: عهد كردم روابط مازندران و روسيه را ارتقاء دهم چون روسيه بازار بزرگي براي محصولات مازندران است. پیش از وی نیز کسی در خصوص این نکته که نزدیکی مازندران و روسیه به شکوفایی اقتصاد محلی منجر می‌شود، تردیدی نداشت اما اینکه استاندار مازندران به گیلان برود و با سرکنسول روس نشست بگذارد و بگوید چنین عهدی با خود بسته است این همان اعجاز مدیریتی است و نشان از تعهد این مدیر اصفهانی نسبت به مازندران دارد. اگر تا امروز از اینهمه آمدن و رفتن به روسیه و کشورهای حوزه CIS، هیچ اتفاقی برای اقتصاد و کشاورزی مازندران نیفتاد، پس از این عهد استاندار، قطعا اوضاع متفاوت خواهد بود.
انتصاب مجید حسین‌زادگان به‌عنوان سرپرست معاون سیاسی- امنیتی استانداری مازندران نیز در همین بستر ارزیابی می‌شود. به‌ویژه اینکه استاندار پیشین که بومی مازندران بود در طول چهارسال، تنها در دوسال پایانی، فرمانداری ساری را که از نظر بسیاری برای مجیدحسین‌زادگان کوچک بود، به وی سپرد. 
مجید حسین‌زادگان فرزند ساری و ازجمله نیروهای سیاسی- مدیریتی متعصب، مردمی، ثابت‌قدم و سلیم‌النفس استان است، همین روحیات موجب شد همیشه در‌خصوص وی حواشی زیاد باشد به مصداق ضرب‌المثلی آمریکایی که می‌گوید: «به سمت درختی که میوه رسیده دارد، بیشتر سنگ می‌زنند»، علیرغم اینکه خود وی ازجمله آرام‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین مدیران سیاسی مرکز استان بود و همواره بر توسعه و تعالی مازندران فارغ از تمام سیاسی‌کاری‌ها، هوچی‌گری و سیاسی بازی‌ تاکید داشت و دارد و به جرات می‌توان گفت مجیدحسین‌زادگان، درشمار محبوب‌ترین سیاسیون دودهه اخیر مازندران است. در چندماه اخیر شایعاتی از سوی کانون‌هایی که همواره سیاه‌بازی‌های جناحی را مقدم بر عمران و آبادانی مازندران داشته‌اند، انتشار یافت مبنی بر اینکه مهندس اسلامی، فرماندار ساری را تحت فشار گذاشته است و همین فشارها، موجب استعفای مجیدحسین‌زادگان شد. استاندار مازندران که اصالتا اصفهانی است اما در همین مدت کوتاه ثابت کرد بیش از برخی مدعیان، نسبت به مازندران تعصب و به منابع آن اشراف دارد و مطالبات مردم را می‌شناسد و از پشتوانه اجتماعی مردانی چون حاج مجید آگاه است، در آخرین نشست خبری خود در آغاز دهه فجر، با یک جمله راه را بر تمام این شایعات بست. مهندس اسلامی ضمن رد این سخنان و اینکه اساسا استعفایی از فرماندار مرکز استان به دست من نرسید تاکید کرد: «ایشان با قدرت مشغول انجام ماموریت‌های خود هستند و ضمنا مورد حمایت هستند.» اعلان حمایت آن‌روز مهندس اسلامی، ابتکار عمل را از دست حاشیه‌سازان بیرون آورد اما اتفاقی که پنجشنبه گذشته در شورای اداری استان افتاد، آنان را آچمز کرد و یکبار دیگر به همه ما یادآوری کرد استاندار اصفهانی، روزهای خوشی را برای مازندران رقم خواهد زد، مشروط بر اینکه نخبگان استان و ژنرال‌های صاحب نام راست و چپ، همکاری و در کنار مهندس اسلامی حرکت کنند.
همانطورکه گفته شد مجید حسین‌زادگان از مدیران ملی و نیروهای خوش‌نامی است که قبای فرمانداری برای تن او تنگ و تاریک بود. با قاطعیت می‌توان گفت مهره‌چینی، تسلط بر منابع انسانی استان در حوزه‌های سیاسی، اجرایی و حتی ورزشی، هنر بزرگ مجید حسین‌زادگان بود و فرمانداری سمتی بود که وی در سال 80 تجربه کرده بود. در سال 94 که راند دوم فرمانداری «حاج مجید» با اصرار بزرگان، برای ساری آغاز شد نیز طرح پشت پرده، واگذار کردن ماموریت‌های کلان‌تر به وی بود اما برخی در حقیقت خلف وعده کردند و همین موجب شد حسین‌زادگان در ماه‌های پایانی دولت یازدهم، انگیزه لازم را برای ادامه حضور در این جایگاه نداشت. بهرحال نباید از خاطر برد که وی در جایگاه مدیرکل فدراسیون‌های کارگری وزارت‌خانه ورزش و جوانان، در قالب یک مدیر ملی درخشید، در بدنه دولت در پایتخت، وجهه و اعتباری داشت و دارد و حتی یکی از گزینه‌های مدیرعاملی باشگاه استقلال در همین دوره اخیربود. 
در آغاز دولت دوازدهم نیز باوجود اینکه حسین‌زادگان امید طیف زیادی از مردم استان برای کرسی‌هایی به‌مراتب بالاتر از فرمانداری مرکز استان بود، همچنان در سمت خود ماند تا مهندس اسلامی از راه رسید و در بررسی‌های خود، به جایگاه وی و به‌ویژه سلامت نفس و نفوذ در نفوس مجید حسین‌زادگان پی برد و ضمن حمایت همه‌جانبه، وی را برای جایگاهی در نظر گرفت که می‌توان انتظار داشت از ظرفیت این مدیر خوش‌نام، بهره‌برداری شود. «مجید حسین‌زادگان»ی که در جایگاه معاون سیاسی- امنیتی ، کلیدی‌ترین معاونت استاندار ، دیده خواهد شد بسیار متفاوت با فرماندار ساری است که به اقتضای زمان و شرایط، با حداقل ظرفیت واقعی خود، کار می‌کرد. 
در پایان باید یکبار دیگر به حسن نظر مهندس اسلامی استاندار مازندران بر این انتخاب و مقاومت ستودنی وی در برابر مخالف‌خوانی‌ها، تحسین گفت اما نباید از نظر دور داشت که مجیدحسین‌زادگان، درشمار مدیرانی است که سابقه و رزومه مدیریتی وی از برخی معاونان وزرا و حتی وزرا بیشتر است. همچنین حضور مجید حسین‌زادگان به عنوان مدیرمحلی و ملی در حوزه‌های اجتماعی و ورزشی از او فردی ساخت که توان بسیار بالایی در حل مسائل و حتی بحران‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارد.
بعلاوه حاج مجید ازجمله مدیرانی است که تمام کسانیکه او را می‌شناسند از چپ و راست بر پاکدستی و صداقت، سلامت، معرفت و وفاداری او سوگند می‌خورند و دولت تدبیروامید نیز همواره به او نگاه مساعدی داشته است و اینکه چرا از وجود وی تا امروز به‌شکلی که شایسته بود استفاده نشد، پاسخ آن در روحیات ما اهالی مازندران است که به‌راحتی سرمایه‌های عظیم انسانی خود را فراری داده یا کم‌تر از سطحی که شایسته است از آنان استنفاده می‌کنیم. خبرشمال نیز ضمن عرض تبریک به‌مناسبت این انتصاب، آرزو می‌کند با اعمال مدیریت مهندس اسلامی و همچنین با حضور مجید حسین‌زادگان، از ظرفیت منابع انسانی استان، پرده‌برداری شود. استان مازندران، توان مغفول مانده زیادی دارد و منابع انسانی به‌عنوان شرط اول توسعه، از همان منابع است که تاکنون به اندازه مکفی، به آن پرداخته نشده است. همچنین از زحمات و تلاش صادقانه علی یونسی رستمی معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری که صادقانه تلاش کرد تا موانع توسعه را از مسیر این استان بردارد، قدردانی می‌کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی