آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 25 بهمن 1396 07:30
مدیرعامل برق منطقه ای مازندران و گلستان در آیین افتتاح طرح افزایش ظرفیت ایستگاه 230 کیلوولت بخش سلمانشهر عباس‌آباد عنوان کرد:

رشد 10 درصدی مصرف سالانه برق در غرب مازندران

در دهه فجر انقلاب اسلامی طرح افزایش ظرفیت ایستگاه 230کیلوولت دانیال نبی (ع) بخش سلمانشهر عباس آباد در غرب مازندران به بهره‌برداری رسید.

 

این پروژه با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان با حضورمهندس خیریان‌پور معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران و دکتر شریعت‌نژاد نماینده مردم شهرستان های تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و محلی در بخش سلمانشهر به بهره‌برداری رسید.
این طرح با هدف تامین برق مستمر و مطمئن مشترکان، کاهش تلفات شبکه انتقال و فوق توزیع و بهبود ولتاژ برق مشترکان به بهره‌برداری رسید وظرفیت آن از 250مگاولت آمپر به 360مگاولت آمپر افزایش یافت.
دراین آئین معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: دردهه مبارک فجر امسال 794 پروژه با هزینه‌ای حدود 801 میلیارد تومان در سطح استان به بهره‌برداری رسید. مهندس خیریان‌پور در آئین افتتاح طرح افزایش ظرفیت ایستگاه 230 کیلوولت 'دانیال نبی (ع) 'بخش سلمانشهر عباس آباد افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف تولیدی، خدماتی و عمرانی در سطح استان مازندران افتتاح شد. وی همچنین کارنامه درخشان دولت در اجرای طرح های خدماتی و عمرانی در منطقه اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه شرکت برق منطقه‌ای مازندران با اجرای پروژه‌های برق‌رسانی بویژه از رویان تا چابکسر در این دولت کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است. معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران خاطر نشان کرد: در دهه مبارک فجر امسال در بخش پروژه‌های برق‌رسانی و افزایش ظرفیت بالغ بر 24 میلیارد و 800 میلیون تومان در مازندران هزینه شده است که این امر نشان از توجه دولت به این بخش دارد.
دراین آئین نماینده مردم شهرستان‌های تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با همه محدودیت‌های مالی در حوزه توسعه زیرساخت‌ها بویژه صنعت برق سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی کرده است. دکتر شریعت نژاد افزود: یکی از انتظارات مردم غرب مازندران برطرف نمودن قطعی و ضعف ولتاژ برق بود که خوشبختانه با بهره‌برداری از این طرح این مشکل حل شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان‌های مازندران و گلستان در این آئین گفت: امسال میزان پیک مصرف برق در استان‌های مازندران و گلستان حدود چهار هزار و 113 مگاوات بوده است. مهندس حسین افضلی افزود: از این میزان حدود 2 هزار و 950مگاوات در مازندران که حدود 550 مگاوات آن در غرب این استان مصرف شده است که در حال حاضر 360 مگاولت آمپر فقط از ایستگاه 230کیلوولت سلمان شهرتامین می شود ضمن اینکه در ایام دهه فجر ظرفیت ایستگاه 63کیلوولت نوشهر از 70 مگاولت آمپر به 80 مگاولت آمپر افزایش یافت و برای آن 2میلیارد و300 میلیون تومان هزینه شده است ومجموعا برای این دوپروژه 18 میلیارد و300 میلیون تومان در این ایام هزینه شده است.
وی اظهار داشت: باتوجه به رشد 10 درصدی مصرف سالانه برق در غرب مازندران به‌ دلیل گردشگرپذیری و سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت ناگزیر باید زیرساخت‌ها را در این منطقه ایجاد کرد. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان‌های مازندران و گلستان گفت: مصرف برق در مازندران حدود 2 یا سه برابر متوسط رشد سالانه در کشور است بنابراین برای رفع کمبود انرژی الکتریکی اقدامات خوبی در سال‌های گذشته تاکنون در این منطقه انجام گرفته است که ازجمله آن می‌توان به اصلاح و بهینه‌سازی خط 63 کیلوولت رویان به چابکسر به طول 160کیلومتر مدار اشاره کرد. وی اجرای طرح‌های نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر و ایستگاه‌های 230کیلوولت نوشهر وتنکابن وایستگاه 63 کیلوولت تنکابن 2 ومولدهای مقیاس کوچک 25 مگاواتی تنکابن و25مگاواتی چمستان و12مگاواتی عباس آباد و10مگاواتی تشبندان محمودآباد را از برنامه‌های این شرکت در غرب مازندران بیان کرد و گفت: این طرح‌ها قرار است تا قبل ازپیک تابستان و پایان سال 97 وارد مدار شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی