• منتشر شده در چهارشنبه, 25 بهمن 1396 07:28
دکتر آرام در مراسم افتتاح خانه کوچک معلولین ذهنی زیر 14 سال و تحویل مسکن خانوار دو معلول در قائمشهر:

تمامی خانواده های دارای بیشتر از یک معلول مازندران تا پایان امسال صاحب خانه می‌شوند

 

 

در دهمین روز از دهه مبارک فجر باحضوردکتر آرام مدیرکل بهزیستی مازندران، دکتر ادیانی، نماینده مردم قائمشهر در مجلس، مهدی محمدی، فرماندار و محمدی فیروزجایی، رئیس اداره بهزیستی قائمشهر، خانه کوچک معلولین ذهنی زیر 14 سال افتتاح و یک واحد مسکونی خانواده دارای دو معلول تحویل داده شد.


دکتر سید سعید آرام در مراسم تحویل یک واحد مسکونی خانواده دارای 2 معلول در قائمشهر، ساخت خانه برای خانواده‌های دارای بیش از یک معلول را از برنامه‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: در استان مازندران 135 خانوار شهری و 127 خانوار روستائی دارای بیش از یک معلول شناسایی شده‌اند که تاکنون به 140 خانوار از این تعداد خانه تحویل شده است. وی با اعلام این که ساخت خانه برای بقیه هم با بیشتر از 80 درصد پیشرفت فیزیکی در جریان است، گفت این خانه‌ها با همکاری بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفین و انجمن خیرین مسکن ساز در دست ساخت است و تا پایان امسال تحویل خانواده‌های دارای بیشتر از یک معلول می‌شود.
مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه برای سایر جامعه هدف بهزیستی کمک‌هایی در جهت ساخت مسکن انجام شده است، گفت: در دهه فجر امسال برای 180 خانواده جامعه هدف بهزیستی مازندران کمک صورت گرفته و مسکن در اختیارشان قرار گرفت. وی همچنین با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات بهزیستی برای جامعه هدف اشتغال در راستای توانمند سازی آنان است، افزود: امسال بیش از 43 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای این افراد اختصاص یافت. آرام گفت: در دهه فجر امسال 85 طرح در راستای اشتغال مددجویان مازندران به بهره‌برداری رسید.

* بهره برداری از خانه معلولین ذهنی زیر 14 سال دخترانه قائمشهر 
مدیرکل بهزیستی مازندران در مراسم بهره‌برداری از خانه معلولین ذهنی زیر 14 سال دخترانه قائمشهر گفت: این خانه با هزینه‌ای بالغ بر 800 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است و ظرفیت نگهداری 15 کودک بی‌سرپرست را دارد. آرام با بیان اینکه این دومین مرکزی است که در استان مازندران راه اندازی شده است، هدف از راه‌اندازی این مرکز را فراهم آوردن امکان برقراری ارتباط اجتماعی با کودکان و همچنین امکانات آموزشی و توانبخشی برای آنان برشمرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی