آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 12 بهمن 1396 09:05
رئیس شورای شهر ساری:

بدهی شهرداری ساری تا مهرماه سال آینده تسویه خواهد شد

رئیس شورای شهر ساری از شناسایی ۴۰۰ نخبه در شهر ساری خبر داد و گفت: وجود این نخبگان نویدبخشی برای مدیریت شهری ساری خواهد بود.

مسعود مدینه عصر دیروز در جلسه شورای شهر ساری با اشاره به اقدامات شهرداری در برف اخیر به عقد تفاهمنامه با بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه نویدبخشی خوبی برای مدیریت شهری خواهد بود. وی با بیان اینکه مردم مدیران پارلمان شهری هستند اظهار داشت: تاکنون ۴۰۰ نخبه در شهر ساری شناسایی شدند و این امر نویدبخشی بسیاری از تصمیمات و اقدامات خوب در حوزه مدیریت شهری خواهد بود. وی به لایحه عوارض اشاره و اضافه کرد: این لایحه باید سالانه به تصویب شورا برسد و برای اجرا در اختیار شهرداری قرارگیرد و این لایحه از سوی شورا در حال بررسی و تصویب است. مدینه به انباشت سرمایه در پروژه‌ها اشاره و خواستار تسریع در تکمیل پروژه‌ها شد و گفت: خوشبختانه لایحه عوارض از سوی شورا در حال بررسی است. رئیس شورای شهر ساری پرداخت عوارض و دیون را در رونق ساخت و ساز شهری بسیار مهم برشمرد و میزان بدهی شهرداری ساری را ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: انشالله این بدهی تا مهرماه سال آینده تسویه خواهد شد. مدینه خواهان بهبود وضعیت عبور و مرور در شهر شد و گفت: احداث زیرگذر هلال احمر بسیاری از گره های ترافیکی را در شهر حل خواهد کرد و این پروژه از طرح های مهم به شمار می رود. وی مهلت قانونی برای تصویب لایحه عوارض را ۱۵ بهمن بیان کرد و گفت: برخی از موضوعات لایحه عوارض قطعی شده است و موارد اصلاحی نیز در کمیسیون تلفیقی در حال بررسی است

پلاژ شهرداری ساری به‌نام نهاد دیگر سند زده شد
نایب رئیس شورای شهر ساری نیز در این جلسه درباره زمین موسوم به پلاژ شهرداری اشاره کرد و گفت: این زمین که ۵۰ سال در تصرف شهرداری بود به نام نهاد دیگر سند زده شده و این موضوع در قالب یک شکوائیه به شورا ارسال شده است.
علی اکبر زلیکانی افزود: ملک ۳.۴ هکتاری موسوم به پلاژ شهرداری بیش از ۵۰ سال در تصرف شهرداری ساری قرار داشته است و شهرداری برای اجرای تفریحی و توریستی اقدام به عقد قرارداد رسمی ملک با جهاد کشاورزی کرد و قسمت عمده طرح اجرا شده است. وی اظهار داشت: طبق قانون سند مالکیت باید به‌ نام شهرداری ساری صادر شود اما در اقدام حیرت‌آور اقدام به اخذ سند مالکیت به نام نهاد دیگری شده است.
وی گفت: این اقدامات در درجه اول مغایر با منافع شهروندان است و باید با همکاری دادستانی و جهاد کشاورزی و شهرداری، نسبت به ابطال سند به نام ستاد فرمان اجرایی حضرت امام راحل اقدام شود.

در نظر گرفتن جرایم سخت برای مقابله با ساخت‌و‌ساز غیرمجاز
سعید نجاریان عضو شورای شهر ساری نیز با بیان اینکه سیاست شورا این است که در سال ۹۷ افزایش در زمینه بهای خدمات شهری نداشته باشیم تصریح کرد: در برخی موارد نیز شاهد کاهش تعرفه خواهیم بود. وی با تاکید بر اینکه در حوزه ساخت و ساز شهرفروشی نباید صورت گیرد گفت: نسبت به کسانی که طبق پروانه اقدام به ساخت و ساز می‌کنند حمایت‌هایی صورت می‌گیرد و جرایم سختی برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه عوارض کسب و پیشه در لایحه بودجه ۹۷ افزایش نمی‌یابد گفت: در زمینه عوارض ارزش افزوده نیز نظر شورا این است که افزایش ضریب نداشته باشیم و سیاست‌های تشویقی سال‌های قبل دوباره اعمال می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی