آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 04 دی 1396 07:34
خبرشمال دیدارفرماندارویژه بابل ودکترنجفی نماینده این شهرستان با وزیرصنعت ،معدن وتجارت را تحلیل میکند

بابل، در مسیر توسعه

 

غیرمنصفانه نیست اگر ادعا کنیم شهرستان بابل به عنوان پرجمعیت ترین شهر مازندران، از بسیاری از شاخص‌های توسعه عقب افتاده‌ و در موارد بسیاری از حق خود محروم مانده‌است. اما بر اساس قاعده دینی و عقلانی "حق گرفتنی است" باور ما این است که به جای گله‌گزاری و اعتراض به این و آن، هرکدام از ما باید نسبت به روشنگری و احقاق حق مردم نجیب بابل گام برداریم.
اینجانب به عنوان یک فعال فرهنگی و فردی که اطلاع و اشرافی درخور به مسائل کلان شهر و استان دارم از تغییرات ایجاد شده در شهربهار نارنج، بوی بهبود نسبت به اوضاع شهر می‌شنوم و آینده را روشن می‌بینم و بسیار امیدوار هستم با همدلی و انسجام ایجاد شده بین مسوولان، در مدت زمان کوتاهی بتوانیم راه چند ساله را برویم و حقوق برزمین مانده بابل را به ترتیب اولویت، تحصیل کنیم.
نشست صمیمی دکتر نجفی نماینده مجلس و فرماندار ویژه شهرستان با قائم‌مقام وزیرکشور از جمله اتفاقاتی بود که می‌تواند زمینه‌ساز احقاق حق شهرستان شود. قربانعلی ولیزاده بورا معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل درخصوص مباحث مطرح شده در دیدار با قائم‌مقام وزیر کشوردر امور استان‌ها و مجلس اظهار کرد : از قائم مقام وزیر کشور جهت شرکت در یکی از جلسات شورای اداری شهرستان بابل دعوت به عمل آمده است . وی افزود :تقویت چارت سازمانی فرمانداری ویژه شهرستان و تخصیص اعتبارات ملی برای تجهیز فرمانداری شهرستان بابل از دیگر موارد مطرح شده بود .
همچنین در روزهای اخیر ولیزاده فرماندار ویژه بابل به اتفاق نجفی دیپلمات کهنه‌کارو نماینده مردم بابل با شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار کردند، دیداری که می‌تواند به رفع و حل مشکلات و چالش‌های جدی بابل که پیوندی مستقیم با اشتغال جوانان این شهر دارد، منجر گردد.
در جلسه دیدار علی نجفی نماينده شهرستان بابل با شريعتمداری وزير صنعت، معدن و تجارت که با حضور ولیزاده معاون استاندار و فرماندار ويژه بابل انجام شد مواردی چون طرح توسعه شركت ايران‌خودروی بابل، كمك به احداث برج اصناف و شهرك صنفی، صدور مجوز تاسيس مركز ثابت نمايشگاهی بابل، صدور مجوز تاسيس اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزی در بابل، امكان كمك به بيش از ٧٠ طرح نيمه تمام صنعتی شهرستان بابل از طريق تامين سرمايه ثابت اين طرح‌ها، كمك به توسعه زيرساخت‌ها در شهرك‌ها و نواحی صنعتی شهرستان بابل و مشاركت مؤثر این وزارتخانه در تسهيل صادرات مركبات استان مازندران مورد بحث قرار گرفت و در برخی موارد مذکور نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
شهرستان بابل که دارای توانمندی‌های قابل توجه در زمینه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، منابع انسانی و گردشگری است تنها نیاز به انسجام و وحدت از یکسو و پیگیری مطالبات از سوی مدیران دارد که با اتفاقاتی که در ماههای اخیر در حوزه‌های مختلف افتاد می‌توان با اطمینان گفت این وحدت رویه و پیگیری مجدانه در شرف تحقق کامل است و مدیریت ارشد شهرستان و نماینده عالی دولت در بابل عزم جزم کرده تا از تمام سرمایه‌ها استفاده کند تا حرکتی به بابل در مسیر توسعه بدهد.
هماهنگی بین فرماندار به عنوان مدیرارشد اجرایی شهرستان با نمایندگان مردم در مجلس به عنوان کسانی که شخصیت حقوقی شان فضا را برای تبدیل مطالبات عمومی و نیازهای شهر به قانون می‌دهد و به سهولت می‌تواند از توان تمام وزارتخانه‌ها برای حل مشکلات شهر در بخش‌های مختلف بهره ببرند رخداد مبارکی است که دورنمای روشنی برای مردم ترسیم کرده و روح امید را در دل‌های مردم بویژه جوانان، صنعتگران و کارآفرینان بیدار کرده‌است.
در خاتمه رجای واثق داریم آمدن وزیر صنعت پای حل مشکلات بابل، گام نخست از قدمهای بعد باشد و این فرایند همچنان استمرار داشته باشد و از سایر وزیران نیز برای رفع چالش‌ها کمک خواسته شود. از مدیران سایر دستگاه‌های اجرایی نیز انتظار می‌رود در این جریان همکاری مشارکت فعال داشته باشند تا امید ایجاد شده در دل مردم، هرچه زودتر تحقق عینی یابد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی