• منتشر شده در سه شنبه, 28 آذر 1396 07:03
مديركل راه و شهرسازي مازندران :

مازندران نتوانست در صنعت حمل و نقل به جایگاه واقعی برسد

 

 
 

مديركل راه و شهرسازي استان مازندران گفت: مازندران در كشور از محدود استان‌هايي است كه تمامي بخش‌هاي حمل و نقل اعم از حمل و نقل هوايي، ريلي، دريايي و جاده‌اي را داراست ولي متأسفانه تا به امروز نتوانسته به جايگاه واقعي خود در صنعت نوپاي حمل و نقل به عنوان يك زيرساخت برسد.
مهندس عبداله بهادری ضمن گرامی‌داشت 26 آذر، روز ملی حمل و نقل، اظهار کرد: حمل و نقل يكي از پايه‌هاي اصلي توسعه پايدار و متوازن در جوامع بشري محسوب می‌شود. وی افزود: در واقع شبكه‌هاي حمل و نقل با مؤلفه‌هاي مهمي همچون اقتصاد، امنيت و عدالت اجتماعي ارتباط تنگاتنگ دارند. 
وي تصريح كرد: از اين رو صنعت حمل و نقل مي‌تواند سهم بسزايي در رشد توليد ناخالص ملي در كشور داشته باشد كه اين سهم در كشورهاي توسعه يافته بين 1 تا 2 درصد است.
مهندس بهادری از حمل و نقل جاده‌اي به‌عنوان حمل و نقل غالب در استان ياد كرد و افزود‌: از آنجا كه بيش از 90درصد حمل و نقل كشور و استان از طريق حمل و نقل جاده‌اي صورت مي‌گيرد بايد نگاهي ويژه به اين بخش شود چرا كه با توجه به رشد بي رويه توليد خودرو در حال حاضر با يك ناهم‌گوني در اين بخش مواجه‌ايم و اميد است با تلاش و تعامل همه مسئولان اين معضل اجتماعي نيز برطرف شود.
مدیرکل راه و شهرسازی تصريح كرد: خوشبختانه اقدامات موثر و در خور توجه‌اي برای توسعه و ارتقاء بخش حمل و نقل در استان انجام و یا در دست اقدام داریم . رئیس شورای حمل و نقل استان ايجاد يك تفكر تيمي در توسعه بخش حمل و نقل را در استان بسيارحياتي دانست و اظهار داشت: با توجه به وجود نيروهاي انساني متفكر وانديشمند با افكاري مثبت در جهت راحتي و آسايش مردم و مسئولان بخش حمل و نقل در استان به آساني مي‌توان يك تيم متحد و قوي را در جهت توسعه و شكوفايي همه جانبه دراين بخش ايجاد کرد. مهندس بهادری از تمامي مديران بخش حمل و نقل خواست تا ايجاد تفكر سازندگي و آموزش نيروي انساني مجرب و مناسب را در سرلوحه كاري خود قرار دهند .
مديركل راه و شهرسازي استان مازندران افزود : مازندران در كشور از محدود استان‌هايي است كه تمامي بخش‌هاي حمل و نقل اعم از حمل و نقل هوايي، ريلي، دريايي و جاده‌اي را داراست ولي متأسفانه تا به امروز نتوانسته به جايگاه واقعي خود در صنعت نوپاي حمل و نقل به عنوان يك زيرساخت برسد.
وي از تلاشگران عرصه حمل و نقل و راهداري به‌عنوان فرشتگان و سفيران آرامش جاده‌ها ياد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه دراستان حركات‌هاي بزرگي در زمينه حمل و نقل در حال اجراست كه اين مهم بايد با پيگيري و تلاش‌هاي مضاعف مسئولان امر علي‌الخصوص مديران اين عرصه و مسئولان ارشد استاني و نمايندگان ملت در مجلس در حال تحقق است.
مهندس بهادری، ولايت مداري تلاشگران صنعت حمل و نقل را به عنوان يك اصل مهم در برنامه‌هاي كاري آنان برشمرد و افزود: امروزه شبكه راه‌هاي ارتباطي استان مازندران به طول 10هزار و 310 كيلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلي، فرعي و روستايي به عنوان محور اصلي حمل و نقل جاده‌اي از عوامل عمده رشد و توسعه اقتصادي، فرهنگي اجتماعي استان بوده و به‌عنوان شريان‌هاي حياتي و اقتصادي از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است كه با صرف اعتبارات كلان در طول ساليان متمادي احداث شده و از يكي از عظيم‌ترين سرمايه‌هاي ملي كشور محسوب مي‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی