آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 28 آذر 1396 07:00
وزیر اطلاعات در گرگان:

برای افزایش سرمایه‌گذاری نباید از فساد اقتصادی چشم‌پوشی کرد

 

 

وزیر اطلاعات گفت: در مواجهه با تخلفات اقتصادی باید از بروز تخلفات پیشگیری کرد و برای افزایش سرمایه‌گذاری نباید از فساد اقتصادی چشم‌پوشی کرد.
حجت‌الاسلام دکتر سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان گلستان با اشاره به ایام ربیع الاول و هفته‌ی وحدت، اظهار کرد: رشد و تعالی مسائل معنوی و عبودیت در گرو وجود امنیت است و باید به آن اهتمام جدی داشت.
وی با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، تصریح کرد: در سایه امنیت و سلامت می‌توان به اقتصاد مقاوم دست یافت و مسوولان باید به گونه‌ای عمل کنند که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری احساس امنیت کنند.
وزیر اطلاعات افزود: حمایت ما از سرمایه‌گذار به خاطر سرمایه‌گذار نیست تا هر موقع بخواهد به اقتصاد کشور شوک وارد کند، بلکه به علت سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت شغلی در جامعه است. علوی گفت: در مواجهه با تخلفات اقتصادی باید از بروز تخلفات پیشگیری کرد و برای افزایش سرمایه‌گذاری نباید از فساد اقتصادی چشم‌پوشی کرد. وی امنیت، عدالت و آرامش را حق مردم دانست و افزود: حکومت اسلامی باید چتر امنیت را برای همه آحاد جامعه از هر قوم و مذهب و ادیان مختلف بگستراند. علوی با اشاره به آموزه‌های دینی و رعایت حقوق و عدالت، اظهار کرد: امیرالمومنین علی(ع) مدافع حق پایمال شده زن یهودی غارت زده بود.
وزیر اطلاعات، اجرای عدالت، حرمت‌گذاری، تامین معیشت، محبت و نیکی برای همگان را وظیفه حکومت اسلامی دانست و گفت: هر کس درون نظام دل در گرو حکومت اسلامی دارد باید از همه امکانات به ویژه امنیت برخوردار شود و وزارت اطلاعات به عنوان یکی از تاثیرگذارترین عناصر تامین امنیت، وظیفه خود می‌داند برای همه مردم فعالیت کند. وی افزود: آرامش کنونی جامعه نتیجه چنین روشی است که مکتب اسلام برای ما در نظر گرفته است و مسوولان استانی وزارتخانه از محبوبیت شایانی در میان مدیران برخوردار هستند.
علوی با اشاره به رویکرد چرخش نخبگانی درون وزارت اطلاعات، از تلاش‌های مدیرکل سابق اداره کل اطلاعات استان گلستان قدردانی و مدیرکل جدید را معرفی کرد.

*توسعه گلستان نیازمند عزم همگانی است
استاندار گلستان نیز با بیان اینکه توسعه این استان نیازمند عزم و اراده همگانی است، اظهار کرد: مردم همواره ثابت کرده‌اند که در همه زمینه‌ها همکاری و مشارکت لازم را داشته‌اند و ما باید بتوانیم از ظرفیت مردم و بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری و توسعه استفاده کنیم. 
سید مناف هاشمی افزود: استان گلستان ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه های اقتصادی برای سرمایه گذاری دارد که باید به نحو مطلوب معرفی شود. 
وی از پارک ملی گلستان با قدمت 60 ساله، جزیره آشوراده و ... به عنوان ظرفیت‌های مهم استان برای توسعه نام برد و افزود: باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در استان فراهم کنیم. وی گفت: از زمان حضور در این استان به عنوان استاندار تا به امروز با حدود 50 سرمایه گذار بخش خصوصی گفت‌وگو و برای شناسایی مشکلات، از تمامی شهرک‌ها و واحدهای صنعتی استان بازدید کرده‌ام. 
استاندار گلستان در این جلسه از کارشناسان ادارات کل بازرسی و اطلاعات در حوزه نظارت بر تسهیلات اشتغالزایی و موانع تولید قدردانی کرد و خواستار استمرار این نظارت‌ها شد. هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وحدت و امنیت موجود در استان تصریح کرد: استان گلستان به عنوان استان امن محسوب می‌شود که این مهم رامدیون تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان عج دراداره کل اطلاعات هستیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی