• منتشر شده در پنج شنبه, 23 آذر 1396 09:16
استاندار مازندران مطرح کرد

بروکراسی اداری بیشترین مشکل مردم

 

 
 

استاندار مازندران بیشتر مشکلات مردم را ناشی از بروکراسی‌های اداری دانست و گفت: از مسئولان ادارات کل تقاضا داریم که کار مردم را سریع‌تر انجام دهند.
محمد اسلامی در بازدید از پروژه‌های دولتی عباس‌آباد در جمع خبرنگاران، یکی از رویکردهای استانداری را رسیدگی به هنگام به مسائل مردم، دیدار
با هم استانی‌ها و سرکشی از پروژه‌ها اعلام کرد و گفت: در این بازدیدها، گره‌ها، مشکلات و ناهماهنگی احصاء و رفع می‌شود.
وی با اشاره به وجود دستگاه‌های متعدد، قوانین و حقوق متعدد که سبب شده تا روند برخی از پروژه‌ها کند شود افزود: برخی پروژه‌ها مشکلات مدیریتی و مالی دارد و با ارتباطاتی که با مدیران ارشد کشوری برقرار می‌کنیم سعی داریم تا راه حل‌های مناسب برای خروج پروژه‌ها از توقف اتخاذ شود.
وی رسیدگی به پروژه‌های نیمه تمام و تکمیل آن را از جمله اولویت‌ها برشمرد و گفت: همگرا کردن مسئولان برای اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و پیشبرد وظایف از دیگر گام‌های صورت گرفته است.
وی رسیدگی به مشکلات مردم را از دیگر اولویت‌ها بیان کرد و ادامه داد: بیشتر مشکلات مردم ناشی از بروکراسی‌های اداری است و از مسئولان ادارات کل تقاضا داریم که کار مردم را سریع را انجام دهند.
اسلامی تاکید کرد: دولت انتظار دارد با فراهم کردن امکانات و تشکیلات مسئولان وظایف خودشان را سریع انجام دهند و درنظر داریم تا تحرک بیشتری در ادارات برای گره گشایی از کار مردم ایجاد کنیم.
استاندار مازندران، رسیدگی به وضعیت محیط زیست استان را از برنامه‌ها برشمرد و گفت: بیش از سه هزار تن زباله در استان تولید می‌شود و این میزان در زمان تعطیل به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و اجرای طرح تفکیک از مبداء نیازمند سازوکارهایی است.
اسلامی تصریح کرد: همچنین تبدیل زباله به کمپوست از جنس خاک اره یا جنسی که قابل استفاده در کشاورزی باشد از دیگر برنامه‌هاست و هم‌اکنون ساماندهی زباله از مبداء در برخی شهرها شده است.
استاندار مازندران با عنوان اینکه شهرستان‌ها مشغول پاکسازی محیط از زباله هستند خاطرنشان کرد: در حال حاضر میلیون‌ها تن دپوی زباله در استان داریم و برای حل آن ۱۲ پروژه از قبل تعریف شده که برخی پیشرفت مناسبی دارند.
وی تولید کمپوست و تبدیل آن به انرژی و برق از کارهای در دست پیگیری است ، افزود: کارخانه کمپوست زباله تنکابن به ظرفیت ۱۵۰ تن در حال اجرا است و سال آینده تکمیل می‌شود و دنبال پشتیبانی لازم برای سرعت
بخشی به پروژه‌ها هستیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی