• منتشر شده در سه شنبه, 14 آذر 1396 07:25
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران خبر داد:

مهر پروانه استاندارد بر بیش از یک هزار کالا

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران گفت : یک هزار و 200 کالای استان با کسب تاییدیه های لازم از این اداره کل ، مهر پروانه استاندارد برآنها زده شد .
مسعود جوادی افزود: با وجود تعدد کالاهای استاندارد استان اما مردم به اندازه 10 کالای استاندارد را نمی شناسند. 
وی این عدم آگاهی مردم نسبت به کالاهای استاندارد را چالش همیشگی اداره کل استاندارد مازندران برشمرد و ادامه داد: رسانه ها می توانند در فضای پرتلاطم شبکه های مجازی یاریگر استاندارد برای اطلاع رسانی درست باشد .
مدیر کل استاندارد مازندران همچنین از آشنا نبودن تولیدکنندگان در خصوص استانداردهای ملی به عنوان دیگر چالش این نهاد نام برد . 
وی اضافه کرد: تاکنون 33 هزار استاندارد ملی در کشور تهیه شد که ناآشنایی تولید کنندگان با این استانداردها باعث شده تا این ویژگی ها را برای افزایش کیفیت محصولات خود لحاظ نکنند. 
جوادی تاکید کرد: استانداردهای ملی کشورمان برگرفته و مطابق با استانداردهای بین المللی است . 
وی با اشاره به اینکه محصولات با کیفیت و استاندارد مازندران پا را فراتر از مرزهای استان و کشور گذاشته اند، گفت: 67 درصد از کالاهای صادراتی مازندران که از گمرکات استان خارج می شوند نشان استاندارد ملی را دارند 
مدیر کل استاندارد مازندران نشان استاندارد ایران را نشان معتبر برای دیگر کشورها دانست و ادامه داد: کشورهای همسایه همچون عراق کالای بدون استاندارد ایران را پذیرا نیستند. 
وی که استاندارد را یکی از کوچکترین ادارات کل درمازندران نام برد، افزود: با توجه به حجم بالای وظایف این نهاد اما با مضیقه ومشکل کمبود پرسنل در بدنه مواجه هستیم. 
جوادی با اشاره به اینکه 69 وظیفه برای سازمان استاندارد تعریف شده است، ادامه داد: کنترل فعالیت بیش از یک هزار خط تولید در مازندران تنها بخشی از فعالیت های این نهاد به شمار می رود. 
مدیر کل استاندارد مازندران از تعیین مجازات های سنگین به عنوان تعبیه چراغ های قرمز برای افراد متخلف ذکر کرد و ادامه داد: علاوه بر بازدارندگی افراد از تخلف، در دستیابی مردم به حق و حقوقشان و رسیدن به جنس با کیفیت تاثیر می گذارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی