• منتشر شده در چهارشنبه, 24 آبان 1396 06:50
مدیرکل صنعت معدن و تجارت مازندران خبرداد

شناسایی مراکز متخلف دارای تبلیغات برندهای خارجی متقلب

بیش از 200 مرکز فروش متخلف دارای تبلیغات برندهای خارجی متقلب در مازندران شناسایی و موظف به واقعی کردن تابلوها شدند.
مدیرکل صنعت معدن و تجارت مازندران با هشدار جدی به مصرف کنندگان کالاهای غربی و خارجی گفت : اغلب تابلوهایی که در فروشگاهها ، بویژه مراکز تجاری جاده های ساحلی که با برندهای خارجی مشاهده میشود ، کذب بوده وواقعی نیست.
محمد محمدپور عمران افزود : در حقیقت این موارد اسامی هستند که کالاهای غیرمجاز و غیراصیل را به اسم شرکت‌های دارای اعتبار و شهرتهای بین المللی مطرح می کنند.
وی با بیان اینکه با اجرای طرحی ضربتی اقدامات لازم صورت پذیرفت ، تصریح کرد : در این راستا با همکاری اصناف بیش از 200 مرکز شناسایی و با تذکرات مختلف حدود 100 فروشگاه از این مراکز سریعا اقدام به تغییر تابلو و نام کرده اند.
مدیرکل صنعت معدن و تجارت مازندران تشریح کرد: به عنوان مثال برخی از این مراکز نام برندهای آدیداس و زارا را بر روی تابلوهای خود حک می کنند که درحقیقت کالاهای آنها مربوط به این برندهای معتبر و معروف نیست.
وی در ادامه با بیان اینکه در همه جای دنیا ، بازار هیچ کشوری اسامی برندهای خارجی را به صورت رایگان تبلیغ نمی کنند ، گفت : این مراکز میخواهند با این کار ذائقه مردم ما را از تولید ملی دور نگه داشته و با این اسامی و تبلیغات کذب اصالت مردم ما را 
کمرنگ کنند.
محمدپور در ادامه با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال همه مراکز و فروشگاهها ، نسبت به تغییرنام تابلوهای کاذب خود اقدام کنند اشاره کرد و گفت : ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که جزو مصوبات تشکیلات امنیتی و انتظامی استان هستند ، موظف به پیگیری ،معرفی و برخورد با این متخلفین خواهند بود.
وی در خاتمه با بیان اینکه امیدواریم این فروشگاهها بتوانند در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی و داخلی گام برداشته و همیشه با مردم با صداقت برخورد کنند ، افزود : ابزارهای درون سازمانی تا پلمپ مراکز متخلف پیش رفته اند که توصیه ما به این مراکز این است که اگر رویه درست را درپیش نگیرند معرفی آنها به محاکم قضایی از طریق مجرای قانونی دور از دسترس نخواهد بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی