• منتشر شده در چهارشنبه, 17 آبان 1396 05:50
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندرانن

امامزادگان و اماکن مذهبی باید به عنوان نماد مازندران معرفی شوند

 

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: امامزادگان و اماکن مذهبی باید به عنوان نماد مازندران معرفی شوند
حجت الاسلام ابراهیم حیدری، مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران در سومین همایش روز مازندران که در امامزاده سید محد کیا (ع)روستای صالحان کجور برگزار شد با بیان اینکه نخستین حکومت شیعی در مازندران تشکیل شده است، اظهارکرد: امامزاده محمد کیا سلطان کیا بنیان گذار قیام علویان است .
وی با تاکید بر اشاعه فرهنگ علوی، افزود : در محافل خود نباید تنها سازو دهل را نماد کنیم زیرا مازندران دارای فرهیختگان برجسته ای است که باید افکار آن را را به نسل آینده منتقل کنیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران به برپایی موکب حضرت علی اصغر (ع) در نعمانیه عراق اشاره کرد و افزود: با همکاری مردم و از محل اجرای نیات واقفین ده تن برنج، بطری آب معدنی ، پتو خریداری و ارسال شد.
حجت الاسلام حیدری با تاکید براینکه امامزادگان و اماکن مذهبی باید به عنوان نماد مازندران معرفی شوند، گفت: متاسفانه مازندران را فقط با نمادجنگل، تله کابین و دریا می شناسند در حالی که مازندران خطه امامزادگان، فرهیختگان و سرداران بزرگ و لشکر 25 کربلا است که مسوولان باید برای شناسایی آن ها گام های اساسی بردارند..
وی با بیان اینکه بیش از 8 هزار اماکن مذهبی در استان مازندران وجود دارد، افزود: ارشاد، اوقاف و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی برای معرفی اماکن مذهبی ورود پیدا کنند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه استان مازندران با هزارو 361 امامزاده دومین بقاع متبرکه را در سطح کشور دارد، گفت: مقام معظم رهبری در سخنانشان می فرمایند «بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل است» که نمونه آن برگزاری این مراسم است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی