• منتشر شده در چهارشنبه, 17 آبان 1396 05:46
در مراسم تودیع و معارفه استانداران مازندران مطرح شد

دیارعلویان استانی موفق در اجرای سیاست‌های دولت

 

 

در مراسم تودیع و معارفه استانداران مازندران از پذیرفته‌شدن بندر امیرآباد برای منطقه آزاد خبر داده شد، همچنین از زحمات فلاح جلودار قدردانی و اسلامی به عنوان استانداری جهادی معرفی شد.
خبرشمال/ گروه سیاسی
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استانداران مازندران با بیان اینکه تصمیم دولت این است تا با جابه‌جایی در سطوح استانداران از دانش و تجربیات استانداران استفاده کند، گفت: مازندران در حوزه وحدت، همدلی و دیگر حوزه‌ها از استان‌های موفق در اجرای سیاست‌های دولت است.
این مسئول با تاکید بر اینکه شورای تامین استان توانست امنیت را در مازندران برقرار کند، اظهار کرد: شاهد حادثه خاص و مهمی در حوزه ملی و استانی نبودیم و مردم در حوزه سیاسی مشارکت خوبی داشته و با دولت تعامل دارند. وزیر کشور با بیان اینکه دولت در شرایط تورم ۴۵ درصدی و تحریم‌های شدید روی کار آمد، افزود: ناچار شدیم بخشی از وقت خود را برای رفع تنش‌های بین‌المللی قرار دهیم، هرچند که درباره این توافق بین‌المللی، عده‌ای ساز مخالف زدند و آبروی خود را می‌برند.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه داوری‌ها از نوع فعالیت و ارائه خدمات دولت بر اساس شرایط باشد، بیان کرد: هیچ‌وقت خودمان را در حاشیه مسائل سیاسی قرار نمی‌دهیم و تعهد ما با مردم است.
این مسئول با بیان اینکه استان‌هایی مانند مازندران می‌توانند در سرمایه‌گذاری و به‌کارگیری امکانات از استان‌های جلودار باشند، افزود: استانداران ما باید مشی اعتدال داشته باشند، اعتدال یک امر عقلی، مشروع و پذیرفته شده عمومی است.
وزیر کشور گفت: اسلامی مدیری با تجربه، اعتقادی، ولایی، معتقد و معتدل است که با مشارکت نخبگان، استان را اداره می‌کند.

*استاندارجدید چهره مازندران را تغییر دهد
آیت‌ا... نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان نیز با بیان اینکه مازندران در مدت فعالیت ربیع فلاح جلودار به خاطر تعامل مسئولان با هم و مردم بدون حاشیه اداره شد و استاندار سابق خدمتگزار واقعی مردم بود، تصریح کرد: انتظار داریم استاندار جدید در مسیر توسعه بیشتر استان، گام بردارد و بداند که کرسی‌های ریاست به کسی وفا نکرد. نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه استانداری می‌خواهیم که چهره مازندران را تغییر دهد، گفت: دیار علویان در بخش نیروی انسانی استانی سرشار از توان است و انتظار داریم تا از این نیروهای بومی در جهت عمران و آبادانی استان استفاده شود.
آیت‌ا... طبرسی با بیان اینکه وزیر کشور اعلام کند چقدر اعتبار به این استان اختصاص می‌دهد تا استاندار جدید بر اساس اعتبار وعده دهد، خاطرنشان کرد: رهبری شعار اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که لازم است برای اجرای آن کاهش بروکراسی اداری جدی گرفته شود.

* شرق و غرب استان، مازندران است به توسعه متوازن فکر کنیم
محمد اسلامی ورنامی، استاندار جدید مازندران با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های دولت شاهد موفقیت‌هایی بودیم، اما با آسیب‌های اجتماعی و زیست محیطی در استان مواجه هستیم، گفت: برنامه‌ریزی‌ها با تشکیل اتاق فکر از نیروهای درون و برون‌استانی، برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه مسائل در مقیاس محلی، راه حل‌های ساده‌تر دارد و نباید این مسائل را به سطح کشور برسانیم، اظهار کرد: مازندران را به صدر تراز توسعه‌یافتگی کشور ارتقا می‌دهیم، شرق و غرب استان، مازندران است و باید به توسعه متوازن فکر کنیم.

* بندر امیرآباد برای منطقه آزاد پذیرفته شد
ربیع فلاح جلودار، استاندار سابق مازندران در این مراسم با بیان اینکه روستاهای مازندران تا پایان سال آینده از نعمت گاز برخوردار می‌شوند، گفت: این استان به لحاظ اینکه قطب کشاورزی بوده، تامین کننده امنیت غذایی کشور است. وی با اشاره به کمبود اعتبار با توجه به شرایط کشور، افزود: با وجودکمبودهای دولت درباره تامین نیاز اعتباری، اقدامات خوبی در مازندران انجام شده است. استاندار سابق مازندران با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت و مهار آب‌های سطحی مازندران از اقدامات خوبی بود که توسط دولت انجام شد، اظهار کرد: مازندران در طرح تحول سلامت از رتبه خوبی برخوردار است و امروز 5/11 درصد از آب‌های سطحی مازندران مهار می‌شوند که کافی نیست. فلاح جلودار با بیان اینکه ۴۸۰ میلیون یورو فاینانس برای مازندران تصویب شده و باید پیگیری شود، افزود: نرخ بیکاری مازندان از ۱۲.۸ به ۹.۵ درصد در تابستان امسال رسیده و البته به این معنی نیست که همه مشکلات بیکاری در مازندران رفع شده باشد. استاندار سابق مازندران در پایان گفت: بندر امیرآباد برای منطقه آزاد پذیرفته شد و لازم است برای سایر بنادر هم توسعه متوازن صورت گیرد.

*مازندرانی‌ها ثروتمندانی در فقر
حسین نیازآذری، رئیس مجمع نمایندگان مازندران در این مراسم با بیان اینکه برای توسعه استان ستاد راهبری مازندران با حضور سه قوه تشکیل شود، گفت: ۲۳ درصد اشتغال مازندران بر پایه کشاورزی بوده و این بخش پایدارترین منبع اقتصادی در کشور است .
وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان به عنوان یک فرصت در خدمت دولت است، افزود: ما مازندرانی‌ها ثروتمندانی در فقر هستیم، زمین داریم اما در فقر به سر می‌بریم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی