• منتشر شده در سه شنبه, 16 آبان 1396 07:03
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مازندران خبرداد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مازندران خبرداد

 

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مازندران گفت : طی هفت ماهه سال جاری هفت هزار و 514 میلیارد ریال درآمدهای عمومی در استان مازندران وصول شد که نسبت به سال قبل 7.9 درصد رشد نشان می دهد .
موسی قاسم پیشه اظهار کرد : عملکرد درآمدهای عمومی استان شامل درآمدهای مالیاتی مستقیم و غیرمستقیم و سایر درآمدها طی هفت ماهه سالجاری نسبت به هفت دوازدهم قانون بودجه 96 ، معادل 82 درصد تحقق داشت.
دبیر ستاد درآمداستان افزود : 6 هزار و 736 میلیارد ریال از این میزان به وصولی درآمدهای مالیاتی استان اعم ازمالیاتهای مستقیم و غیرمستقیم تعلق دارد .
نماینده وزیر اقتصاد و دارایی در مازندران بیان کرد : این میزان درآمد مالیاتی رشد هفت و نیم درصدی نسبت به مدت مشابه سال 95 را نشان می دهد .
قاسم پیشه همچنین گفت : سایر درآمدهای غیر مالیاتی استان مازندران هم از ابتدای سال تا کنون رشد 11.7درصدی داشته است .
وی افزود : درآمد نیروی انتظامی ، استاندارد و صنعت بیشترین میزان درآمد های غیر مالیاتی استان را تشکیل می دهند .
دبیر ستاد درآمد استان با اشاره به اینکه بر اساس گزارش ها 20 درصد مالیات کشور به فرارمالیاتی تعلق دارد، افزود : راه اندازی سامانه جامعه مالیاتی می تواند در کاهش فرار مالیاتی بسیار تاثیر گذار باشد .
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران دلیل تعویق راه اندازی این سامانه که از 10 سال پیش طرح آن کلید خورده است اظهار داشت : در مرحله اجرا این سامانه از نظر نرم افزاری با اشکالاتی مواجه بود که اکنون در مرحله بروز رسانه نرم افزاری برای عملیاتی شدن است .
قاسم پیشه همچنین گفت : تاکنون از طریق تراکنش های بانکی توانستیم بسیاری از کسری ها و فرار های مالیاتی را پیگیری کنیم .
به گفته وی درآمد عمومی مصوب سال 96 استان مازندران که باید اخذ شود ، 15 هزار و 658 میلیارد ریال است که از این میزان 13 هزار و 366 میلیارد ریال درآمد مالیاتی و باقی سایر درآمد ها است .

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی