آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 21 شهریور 1396 07:56
خبرشمال وعده افزایش سهم زنان در مدیریت را بررسی می‌کند

قیام زنان برای فتح قله‌های مدیریتی

 

 

خبرشمال/ گروه سیاسی

مردم مازندران که در انتظار تغییرات مثبت در روند اجرایی استان از همان ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بودند، با پیروزی دوباره حسن روحانی انتظار دارند که مدیران جدید با خط و مشی اعتدال وضعیت آشفته مازندران را متحول ‌سازند، چرا که هنوز در این استان مدیران ضعیف و بی‌رمق در راس امور مشغول به کار، رایزنی و لابی‌‌گری برای تثبیت پست خود هستند! البته این موارد تنها مشکلات مربوط به مدیریت مازندران نیست و برخی مدیران استان در سودای بازنشستگی بر صندلی‌های راحت مدیریتی لمیدند، این مدیران که البته اندک هم نیستند صراحتا معتقدند که به پایان خط خدمت رسیده‌اند، بنابراین نیازی به دویدن ندارند. البته دولت دوم حسن روحانی با استفاده از ظرفیت جوانگرایی و تداوم تجربه به دنبال آن است تا به بهبود وضع موجود بپردازد، از طرفی هم دولت مذکور با شعاری نظیر مشارکت زنان در سمت‌های مدیریتی توانست مشارکت بالای زنان را در انتخابات به نفع خود رقم بزند. هرچند شاید انتخاب وزیر زن و یا حضور زنان در ورزشگاه به عنوان حداقل خواسته بانوان هنوز محقق نشده است اما همین که بخش‌نامه‌ای در خصوص لزوم به کارگیری بانوان در سمت‌های مدیریتی و یا معاونت وزارتخانه از سوی دولت ابلاغ می‌شود، جای خرسندی است. هرچند به نظر می‌رسد دولت با این اقدام خود قشر بانوان را مخاطب مستقیم خود قرار داد، اما نباید فراموش کرد در حالیکه در دولت پس از اصلاحات سنت‌شکنی شد و برای اولین بار یک وزیر زن در دولت منصوب شد اما در دولت تدبیر و امید که زنان نقش مهمی در به قدرت رساندنش داشتند همین سهم اندک زنان در معاونت ریاست‌جمهوری کاهش یافت. صرف نظر از اینکه بخش‌نامه دولت تا چه اندازه می‌تواند رضایت جامعه زنان را موجب شود، باید دید در عمل به این شعار دولت تا چه اندازه پایبند و موفق خواهد بود.

* افزایش 30 درصدی در استفاده از ظرفیت بانوان
در همین رابطه خبرگزاری فارس مازندران در تاریخ 12 شهریور ماه استاندار مازندران با بیان اینکه مطالبه برای افزایش حضور زنان در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری به‌طور جدی مطرح شده است، گفت: براین اساس قرار است ظرفیت زنان در مدیریت دولتی تا ٣٠‌ درصد افزایش یابد و از زنان و جوانان در سطوح مدیریتی استفاده شود. وی با بیان اینکه مطالبه برای افزایش حضور زنان در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری به‌طور جدی مطرح شده است، افزود: براین اساس قرار است ظرفیت زنان در مدیریت دولتی تا ٣٠‌ درصد افزایش یابد و از زنان و جوانان باید در سطوح مدیریتی استفاده شود. استاندار مازندران گفت: اگر به‌دنبال توسعه همه‌جانبه هستیم یکی از الزامات توسعه ایجاد فرصت برابر برای آحاد جامعه است که استفاده از ظرفیت بانوان در این راستا ضروری است.

* زنان فرهیخته سرمایه‌های مازندران
به همین بهانه به سراغ مریم جمشیدی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران رفتیم. وی با بیان اینکه زنان نخبه و فرهيخته، سرمايه‌هاي هر استان محسوب مي‌شوند، گفت: بايد با توجه به اصل تعهد زنان، از اين قشر به‌عنوان جمعيتي تاثيرگذار در فعاليت‌هاي مختلف استفاده شود.
مدیرکل امور بانوان و استانداری مازندران مطالبه‌گری، نگاه سنتی و مقاومت برخی از مردان در انتصابات مدیران را دلیل سهم اندک بانوان در حوزه مدیریتی استان دانست و گفت: اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان از جمله اقداماتی بود که در دولت تدبیر و امید انجام گرفت.
جمشیدی با بیان اینکه عدم نگاه جنسیتی و استفاده از قابلیت‌ها به دوراز تبعیض مهم‌ترین خواست زنان است، اظهار کرد: حضور زنان در بدنه دولت کم رنگ است، به همین جهت امیدواریم با حمایت همه جانبه استاندار، نمایندگان و معاونت سیاسی استانداری، بانوان فرهیخته استان به سمت‌های مدیریتی دست یابند.

* اعتماد به بانوان گامی نو در مدیریت مازندران
نرگس کمالی که سابقه عضویت در شورای شهر زیراب، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها و نماینده شورای عالی استان‌ها در کمیسیون فرهنگی مجلس را دارد دومین بانوی مازندرانی است که با او هم‌کلام می‌شویم. وی با بیان اینکه اعتماد به بانوان اقدامی نوین در عرصه مدیریت شهری و مدیریت استان است، اظهار کرد: باید پذیرفت در طول چند سال گذشته توانایی بانوان در عرصه مدیریت شهری جدی گرفته نشد و در گذشته شاهد آن بودیم رجال سیاسی در سمت ریاست سطح مدیریت شهری قرار می‌گرفتند. کمالی با بیان اینکه حضور بانوان و اعتماد به آنان در شورا به دلیل نگاه آنان به مسائل می‌تواند کارآمد باشد، افزود: زنان به دلیل جنسیت و روابط اجتماعی بالاتر نسبت به مردان در سمت‌های مدیریتی موفق تر عمل می‌‌‌کنند. این بانوی سیاست‌مدار مازندرانی با بیان اینکه استاندار و مدیران‌کلان در کشور جز چند مورد به زنان عرصه مدیریتی ندادند، خاطر نشان کرد: فقط در مجموعه‌‌ای نظیر امور بانوان خانم جمشیدی انتخاب شد که در این سمتی است حتما" باید مسئول آن یک بانو باشد، البته افرادی نظیر خانم ولی‌پور نیز به سمت مدیرکل کتابخانه‌ها منصوب شدند که نشان از نیم‌نگاه مسئولان دولت به زنان در عرصه مدیریت دارد.

* بخشی‌نگری جنسیتی مانع از ارتقا جایگاه زنان است
مرمر فیروزپور، عضو شورای شهر بابل هم در گفت‌و گو با ما با بیان اینکه بخشی نگری به بانوان صرفا به واسطه جنسیت اشتباه و مانع از ارتقا جایگاه زنان است، گفت: باید به تمام بخش‌‌های جامعه نگاه مثبت و متوازنی داشته باشیم چرا که زنان می‌توانند نماینده تمام آحاد جامعه باشند. عضو شورای پنجم شهر بابل با تاکید بر آن که می‌توانیم با اعتماد به یک زن در جامعه زنان اعتماد سازی کنیم، خاطرنشان‌کرد: آسیب‌ها به سمت زنانه شدن پیش می‌روند و به دنبال آن هستیم تا با همکارانمان در شوراهای شهرهای مختلف از بسط این آسیب‌ها جلوگیری کنیم.
فیروزپور با بیان اینکه زنان ما با ویژگی‌‌های منحصر به فرد در مسئولیت پذیری، دقت، پاکدستی، بی‌حاشیه بودن و...تجربه‌‌های موفق در حوزه مدیریتی را رقم زدند، تصریح کرد: هیچ دلیل عقلی و منطقی بر عدم حضور زنان درمدیریت وجود ندارد و نباید به سمتی پیش رفت که انحصارطلبی جنسیتی مردان مانع از حضور زنان در سمت‌های مدیریتی شود.

* سخن پایانی
تحقق توسعه پایدار، با یاری و مشارکت همه گروه‌های اجتماعی صورت می‌‌پذیرد. در میان گروه‌های اجتماعی، زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و در تمام صحنه‌ها همراه مردان و در کنار مردان حضور داشته‌اند، اما نقش‌شان در امور اجرایی و اداری، متناسب با شایستگی‌های آنان نبوده است. به همین دلیل شایسته است که نگاه به بانوان را تغییر داده تا با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل زنان و مردان نخبه شاهد رقم خوردن آینده‌ای روشن در استان باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی