آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 28 خرداد 1396 08:41
آغاز عملیات احداث قطعه دوم آزادراه تهران ـ شمال

تکمیل قطعه اول به پایان امسال موکول شد

در حالی که دولت وعده تکمیل قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال را داده بود،  در بازدید مسئولان دولت از این آزادراه عنوان شد که قطعه اول تا پایان امسال تکمیل می‌شود و قطعه دوم نیز عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد.

رئیس بنیاد مستضعفان به همراه معاون اول رئیس جمهور از روند تکمیل قطعه اول آزادراه تهران ـ شمال بازدید کردند. پیش از این عنوان شده بود که این قطعه تا بهار 96 زیربار ترافیک می‌رود اما به دلیل حجم عملیات گسترده و ریزش‌های مکرر، احداث این قطعه به پایان امسال موکول شده است. 
در این بازدید همچنین عملیات احداث قطعه دوم آزادراه تهران ـ شمال به دستور معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شد.

* تکمیل قطعه اول آزادراه تهران ـ شمال به پایان ۹۶ موکول شد 
رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید از آزادراه تهران ـ شمال در جمع خبرنگاران ضمن عذرخواهی از مردم گفت: بابت تأخیر در اجرای قطعه اول آزادراه تهران ـ شمال عذرخواهی می‌کنم، اما پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا پایان امسال به پایان برسد.
 محمد سعیدی‌کیا اظهار کرد: در سال 95 زمستان سختی پیش رو داشتیم و دما به منفی 20 درجه هم می‌رسید، بنابراین برای بتن‌ریزی نیازمند آب گرم بودیم و باید مصالح را با آب گرم می‌ساختیم. 
وی با بیان اینکه پیش از این یک‌میلیون و 800 هزار مترمکعب فقط در یک مرحله رانش زمین داشتیم و در واقع کوه به پایین آمد، افزود: برای مسیرآرایی طرح، اخذ مشاور کردیم و همه مسائل فنی، زیباسازی و مبلمان راه را رعایت می‌کنیم. 
وی ادامه داد: عذرخواهی می‌کنیم که وعده قبلی تکمیل آزادراه در بهار 96 محقق نشده است.
سعیدی‌کیا افزود: از خرداد 94 عملیات اجرایی قطعه یک به صورت گسترده آغاز شد و امروز به ماه‌های پایانی پروژه رسیده‌ایم، همچنین برای مناطق دوم و سوم هم تلاش می‌کنیم تا کار اجرا شود، ضمن آنکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال در منطقه 3 نیز نحوه اجرا جمع‌بندی شود.

* قرارداد ۸۰۰ میلیارد تومانی با 4 پیمانکار برای اجرای قطعه دوم آزادراه تهران ـ شمال
 معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه با  چهار پیمانکار برای اجرای قطعه دوم آزادراه تهران ـ شمال قرارداد ۸۰۰ میلیارد تومانی بسته‌ایم به تجهیز کارگاه در قطعه دوم آزادراه تهران ـ شمال اشاره کرد. اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از قطعه اول آزادراه تهران ـ شمال اظهار کرد: در طول مسیر آزادراه پیچیدگی‌های خاص سازه‌ای و فنی داریم، این مسیر در قطعه یک دارای پل‌های بزرگ با ارتفاع بلند و طولانی است.
وی ادامه داد: در  دو سال اخیر پیشرفت مناسبی در تکمیل قطعه یک آزادراه داشتیم که امیدواریم امسال این قطعه تکمیل شود.
جهانگیری ادامه داد: هم‌زمان عملیات قطعه دو آزادراه تهران ـ‌ شمال را هم امروز آغاز کردیم.
معاون اول رئیس‌جمهور بابیان اینکه قطعه دوم آزادراه 22 کیلومتر است، گفت: 4 پیمانکار برای قطعه دوم انتخاب و تجهیز کارگاه انجام شده است.
وی گفت: تونل 6 هزار و 400 متری البرز در قطعه دوم در حال احداث است که مسیر رفت آن اجرا شده است.
جهانگیری اضافه کرد: امیدواریم قطعه دوم آزادراه بعد از تجهیز همه کارگاه‌ها در سه سال تکمیل شود.
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در طعه دوم با پیمانکاران به مبلغ 800 میلیارد تومان قرارداد بسته‌ایم.
وی اظهار داشت: در قطعه سوم پروژه نیز در حال مذاکره با شرکت‌های خارجی برای اجرا و تأمین مالی هستیم.
جهانگیری گفت: در قطعه سوم در مسیر تأمین مالی و مشاوره از شرکت‌های خارجی استفاده می‌شود و امیدواریم امسال در قطعه سوم با مشاوران به نتیجه برسیم. معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آزادراه تهران ـ شمال یکی از فعالیت‌های خوب بنیاد مستضعفان در این دوره است.
وی در پاسخ به این سؤال که پیش از این دولت وعده داده بود قطعه اول در بهار 96 زیر بار ترافیک برود، توضیح داد که در حدود چند ماه تأخیر در زمان‌بندی داریم که این مورد برای پروژه‌ای بزرگ با این پیچیدگی فنی طبیعی است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی