آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 27 خرداد 1396 10:49
آرام در جلسه کمیته مناسب سازی اماکن عمومی و فضای شهری استان مطرح کرد

توجه به حقوق شهروندی یکی از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران، جلسه کمیته  مناسب سازی اماکن عمومی و فضای شهری استان با حضور مهندس علی نبیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران و جمعی از اعضای کمیته مناسب سازی در سالن کنفرانس استانداری برگزار شد. 
مهندس نبیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به این که ارائه خدمات مطلوب به مردمی که در همه صحنه های انقلاب حضوری شکوهمند دارند وظیفه همه مدیران است، گفت: باید با مناسب سازی فضاها و اماکن عمومی و دولتی به آحاد مردم انقلابی استان بویژه معلولان و جانبازان عزیز دفاع مقدس، خدمات مطلوب و مورد نیاز ارائه شود.
وی با بیان اینکه استان مازندران در سال های 93 و 94 رتبه نخست کشور را در مناسب سازی اماکن عمومی و فضای شهری به خود اختصاص داد، اظهار داشت: این روند باید بیش از گذشته و مجدانه تداوم یابد و همواره فضای استان برای استفاده مردم عزیز مازندران بویژه معلولان، جانبازان، سالمندان و ... آماده باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تصریح کرد: با توجه به این که مازندارن به دلیل گردشگر پذیر بودن، خدمات ملی ارائه می دهد ضرورت مناسب سازی اماکن عمومی و فضاهای شهری بیش از سایر استان ها باید مورد توجه قرار گیرد. 
مهندس نبیان بیان داشت:  مجموعه دستگاه های دولتی استان در موضوع مناسب سازی فضای اداری مورد ارزیابی قرار گرفته و کاستی های احتمالی در این راستا به آن ها اعلام و برطرف خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، تاکید کرد: دستگاه ها و نهادهایی که معلولان، جانبازان و سالمندان مراجعات بیشتری به آن ها دارند باید در مناسب سازی فضای اداری متبوع بیش از دیگر دستگاه ها تلاش کنند.
دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران دراین جلسه بهزیستی را بعنوان دبیرخانه کمیته مناسب سازی و ناظر بر عملکرد تمام دستگاههای اجرایی استان برشمرد و گفت: تمامی دستگاهها و نهاد ها بر اساس فعالیتهای که در زمینه مناسب سازی اماکن و معابر عمومی و فضای اداری انجام می دهند مورد ارزیابی قرار می گیرند. 
مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه  توجه به حقوق شهروندی یکی از سیاستهای اصلی دولت تدبیر و امید است اظهار داشت:  مناسب سازی فضای اداری سازمانها و نهاد ها نیز به عنوان یک امر ضروری برای استفاده همگان و معلولان عزیز در راستای حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع باید مورد توجه قرار گیرد. 
دکتر آرام با تاکید بر اینکه از آنجائیکه یکی از رویکرد های اساسی سازمان بهزیستی توانمند سازی معلولان می باشد گفت: توانمند سازی معلولان نیاز به یک سری اقدامات دارد که مناسب سازی یکی از آنها است.
مدیرکل بهزیستی مازندران مناسب سازی را یکی از دغدغه های مهم معلولان دانست و اظهار داشت : جامعه باید طوری مناسب سازی شود، تا همه معلولان بتوانند در جامعه نقش موثری ایفا کنند. زیرا بدون حضور فرد معلول در جامعه توانمند سازی وی نیز میسر نخواهد بود.
گفتنی است در ادامه  این جلسه دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندران گزارشی از اقدامات دستگاه های دولتی استان در خصوص مناسب سازی فضای اداری ارائه نمود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی