آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 25 خرداد 1396 09:08
استاندار مازندران خبر داد:

احداث سیلوی گندم با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریالی در نکا

  • ایمیل
  • پرینت

استاندار مارندران گفت: سیلوی ۲۰ هزار تنی گندم با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در نکا احداث می‌شود.

ربیع فلاح جلودار در بازدید از مراکز خرید محصولات کشاورزی استان، اظهار داشت: با تدابیر دولت، کشور در زمینه محصولات استراتژیک گندم به خودکفایی و خود اتکایی رسیده است.
استاندار مازندران در ادامه به سیلوی در دست احداث توسط بخش خصوصی اشاره کرد وگفت: سیلوی ۲۰ هزار تنی ستاک خالقی با سرمایه ۳۰ میلیارد ریال با ۳ کندوی ۷ هزار تنی در شهرستان نکا احداث خواهد شد. وی تصریح کرد: با به بهره برداری رسیدن این سیلو، ظرفیتی جدیدی در ذخیره سازی گندم در شهرستان نکا بوجود خواهد آمد.
فلاح با اشاره به اینکه این سیلو توسط کارخانه  آرد ستاک احداث می‌شود اظهار داشت: جانمایی احداث سیلوهای ذخیره گندم در کنار کاخانجات آرد سازی از لحاظ اقتصادی منطقی و به صرفه است.
استاندار مازندران با اشاره به میزان خرید تضمینی گندم اظهار داشت: تاکنون ۴۱ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از گندمکاران استان خریداری شد.
فلاح ضمن ارزیابی مطلوب از فرآیند خرید گندم در مراکز شرکت غله عنوان کرد: ۲۰ مرکز از ۳۰ مرکز تجهیز شده توسط شرکت غله تا کنون به صورت رسمی فعال و مابقی مراکز نیز متناسب با حجم برداشت گندم و نیاز منطقه عملیات خرید را انجام خواهند داد. فلاح تصریح کرد: در سال زراعی جاری تا کنون گندم‌های تحویلی به مراکز خرید از لحاظ کیفیت و رطوبت شرایط مطلوبی دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی