آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 13 خرداد 1393 06:27

کتابی از « عماد افروغ » که به اهالی یک روستای مازندران تقدیم شد!

آیین رونمایی دو اثر جدید از دکتر عماد افروغ با حضور اساتید و اندیشمندان علوم اجتماعی و اصحاب رسانه در قالب سلسله نشست‌های «کتاب برای همه» فرهنگسرای شفق برگزار شد. این دو کتاب جدید با عنوان «فریادهای خاموش، روزنگاشت تنهایی»

این استاد دانشگاه با بیان اینکه هانتینگتون در بخش دیگری از کتاب خود ادعا می‌کند که مقامات عالی جمهوری اسلامی، تمام کشورهای مسلمان را به سلاح هسته‌ای دعوت کرده اند و رییس جمهور ایران در سال 1988 میلادی یا 1367 خورشیدی کشورها را به توسعه سلاح های شیمیای و بیولوژیک دعوت کرده است، افزود: چنین ادعایی فاقد صحت و منبع است و نمی توان چنین بیانی را پیدا کرد.

این نماینده پیشین مجلس اظهار داشت: وقتی رییس جمهور وقت نامه ای به بوش نوشت و او را مسیحی خطاب کرد، در مجلس شورای اسلامی این موضوع را بزرگترین خطای استراتژیک عنوان کردم چرا که با این کار سنگر مسیحیت را به بوش دادند که بویی از مسیحیت نبرده است.

دکتر عماد افروغ با اشاره به بی توجهی به مساله توحید که مبنایی ترین اصول مشترک بین ادیان است، گفت: توحید قویترین و قاطع ترین مبنای وحدت و صلح است؛ این موضوع که نمی‌شود نیمه کاتولیک و نیمه مسلمان بود، اگر بر پایه تفاوت های آیینی و رفتاری باشد، مشکلی نیست؛ اما همه مسلمانان به همان میزان که پیامبر اکرم(ص) را قبول دارند ، حضرت موسی و عیسی (ع) را قبول دارند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: شاهد این هستیم که برخلاف پیش بینی های هانتینگتون جهان در قالب وحدت ادیان به سمت همزیستی دینی حرکت می‌کند و این منجر به یک تقابل نرم با سیاست های غیر فرهنگی دینی شده است.

عماد افروغ همچنین درباره انگیزه‌ تالیف کتاب «فریادهای خاموش، روزنگاشت تنهایی» اظهار داشت: برخی از آسیب‌ها و نقدهایی که در گذشته شرایط ایمنی برایشان موجود نبوده است در این کتاب طرح شده است؛ و دیگر اینکه در حیات روزمره جرقه‌ها، شهودات و تراوشاتی به ذهن انسان می‌رسد که اگر مکتوب نشود باد آن را می برد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی