آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 27 دی 1400 08:08
یادداشت «خبرشمال» خطاب به استاندار مازندران درخصوص مشکل بزرگ مدیران دولت سابق در استان؛

دکترای «مشکل‌شناسی» بودند

از آغاز به کار مدیر ارشد دولت سیزدهم در مازندران، بیش از دو ماه گذشته است و فرایند معرفی مدیران جدید و هم‌سو با دولت سیزدهم، قدری طولانی شد تا این‌که این تغییرات آغاز شد و حتی به نظر می‌آید قرار است سرعت بگیرد و به این شکل یخ عزل و نصب برای کرسی‌های اجرایی استان آب و روز گذشته نخستین فرماندار دولت سیزدهم در آمل منصوب شد و «سید محمود حسینی‌پور» نیز با اشاره به آغاز تغییرات در سطح فرمانداری‌ها گفت: فرمانداران شهرهای «ساری»، «بهشهر» و «چالوس» نیز در هفته جاری معرفی می‌شوند.
ما بارها بر این نکته تأکید کردیم که حق نماینده عالی دولت در استان است که مدیرانی را انتخاب کند که با شعارها و آرمان‌های دولت سیزدهم همسو باشند بنابراین، نمی‌توان به اصل تغییر مدیران ایراد گرفت اما نکته‌ای که توقع داریم استاندار مازندران از کنار آن به سادگی عبور نکند، کیفیت این انتخاب‌ها است.
نکته اولی که استاندار مازندران باید به آن توجه ویژه داشته باشد این است که به‌موازات همسو بودن مدیران جدید با دولت سیزدهم، قطعاً باید از نظر توانمندی و کارآیی، از مدیران دولت دوازدهم، برتر باشند تا بهتر از آنان عمل کنند به‌ویژه این‌که امروز مازندران به دلیل سوء عملکرد برخی مدیران، در همه حوزه‌ها با مشکلات و چالش‌های عمیقی دست و پنجه نرم می‌کند و رها کردن این استان و شهروندان نجیب آن از این رنج‌ها به تعبیر رهبر معظم انقلاب به «کار مضاعف» نیاز دارد، امری که شاید از هر مدیری ساخته نباشد.
نکته دوم درخصوص «نظام مسائل» استان است که این روزها در چندین جلسه هم توسط نمایندگان و هم توسط شخص استاندار به‌خوبی طرح و تبیین شد. در این خصوص نیز باید گفت یکی از مشکلات بنیادین مدیران دولت سابق در استان این بود که همه دکترای «مشکل‌شناسی» داشتند و به خوبی از نظام مسائل استان آگاه بودند اما از «راه‌حل‌ها» خبر نداشتند یا دوست نداشتند به این مقوله ورود کنند.
برخی از مدیران در جلسات رسمی به گونه‌ای ماهرانه از مشکلات می‌گفتند که نشان می‌داد حتی بهتر از شهروندان عادی که روزانه با این مشکلات مواجه می‌شوند و چه بسا از این مواجهه رنج می‌برند، اما از راه‌حل چیزی نمی‌گفتند یا عزم و انگیزه‌ای برای ساختن و آباد کردن نداشتند.
از استاندار مازندران توقع داریم مدیرانی را به این استان پر از مشکل برگمارد که نه مشکل‌شناس که «حلال مشکلات» باشند و آن اندازه تواضع داشته باشند که از ظرفیت نخبگان، مردم، تشکل‌ها و مجموعه‌های دیگر کمک و همفکری بگیرند تا مشکلات مردم را حل کنند حتی اگر دکترا نداشته باشند. استان مازندران امروز به مدیرانی که دکترا داشته باشند نیازی ندارد بلکه نیازمند مردان و مدیرانی است که صداقت داشته باشند و هر روز یک مشکل را در حوزه تحت مدیریت خود، هدف بگیرند و به این شکل تلاش کنند هم موانع را از پیش پای شهروندان بردارند و هم مسیر توسعه را هموار و قطار توسعه متوازن استان را به حرکت درآورند.
همچنین از نماینده عالی دولت سیزدهم در استان مازندران توقع داریم بر انتخاب مدیران ارشدی چون فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی بیش از مدیران سایر دستگاه‌های شهرستانی تمرکز کند و همچنین از آنان بخواهد در مسیر کار روزانه، هر روز یک چالش از چالش مهمی که مبتلابه شهروندان و استان است، پاکسازی کنند. نکته آخر این‌که زمان به نفع دولت در استان جلو نمی‌رود چون دردها سر به هم آورده و مردم نیز از همه نظر تحت فشار و درگیر با مشکلاتی هستند که از دولت‌های قبل به دولت سیزدهم به ارث رسیده است و مدیران ارشد استان، فرصتی برای تکرار آزمون و خطای گذشته را ندارند و هر نوع کوتاهی در این بخش می‌تواند به فاجعه منجر شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی