آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 21 دی 1400 08:10
استاندار مازندران در بازدید از بندر اميراباد خبر داد؛

راه اندازی مسافرت دریایی در بندرامیرآباد

 
 

سیدمحمود حسینی پور نوری، بازدید از بندرامیرآباد ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بندرامیرآباد
استاندار مازندران با بیان اینکه توسعه زیرساخت های بندرامیرآباد در مسیر مناسب و سریعی قرار گرفته و از برنامه های راهبردی استان می باشد از زحمات و تلاش‌های صورت گرفته در راستای توسعه و تجهیز بندرامیرآبادتشکر و قدردانی کرد و اعلام نمود که این بندر می‌تواند محور حل مسائل و چالش های اقتصادی و اشتغال استان دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ؛ سید محمود حسینی پور نوری در حاشیه بازدید از بندرامیرآباد با بیان اینکه قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال - جنوب فرصت مناسب را جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از/به کشورهای اوراسیا فراهم می آورد ، خاطرنشان کرد با توجه به نگاه ویژه دولت به منطقه اوراسیا ، این بندر می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف کلان فرامنطقه ای در مبادلات تجاری ایفا کند.
نماینده عالی دولت در مازندران ، اتصال بندرامیرآباد به شبکه راه آهن سراسری را از امتیازات ویژه این بندر دانست و تنظیم گزارشی جامع از توانمندی های صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی از سوی مدیران بندرامیرآباد جهت ارائه به ریاست محترم جمهور و اخذ دستورات لازم بر مرتفع شدن موانع صادرات در بنادر مازندران را خواستار شد. حسینی پور همچنین از مذاکرات چند جانبه با سفرای کشورهای اوراسیا جهت انتقال بخشی ازترانزیت کالا از روسیه به کشورهای دیگر از طریق بندرامیرآباد خبر داد.
وی با اشاره به اینکه بندر امیرآباد محور اصلی حل مسائل اقتصادی و اشتغال استان محسوب می شود افزود با توجه به ظرفیت های فراوان بندر امیرآباد و با رویکرد زیرساختی و توسعه ای فعالیت های تجاری و صادراتی حاکم در استان ، انتظار می رود با همکاری و تنظیم روابط دستگاههای ذیربط ، بندرامیرآباد بتواند از تمام ظرفیت های راهبردی خود استفاده نماید.
حسینی پور نوری ، بر ایجاد مشوق های صادراتی به ویژه برای محصولات تولید استان از سوی دستگاههای متولی امر تأکید کرد و از راه اندازی مسافرت دریایی در بندرامیرآباد ، در آینده نزدیک خبر داد. نماینده عالی دولت مردمی در مازندران در پایان ضمن قدردانی از میزبانی مدیران بندرامیرآباد، برگزاری همایش بین المللی توسعه صادرات را جهت معرفی توانمندی های صادراتی استان مازندران ضروری دانست و از رایزنی برای اخذ مجوز ایجاد پایانه حمل و نقل بین المللی کالا در استان مازندران خبر داد. گفتنی است در آغاز این جلسه مدیرکل بندرامیرآباد ضمن خیرمقدم به استاندار مازندران و مدیران کل ستادی و استانی ، در گزارشی کوتاه به ارائه عملکرد ، توانمندی‌های و سرمایه گزاریهای انجام شده در بندرامیرآباد در سال جاری پرداخت. سعیدی پور در این گزارش به رشد 41 درصدی تخلیه و بارگیری کالا و رشد 43 درصدی صادرات انواع کالا از بندرامیرآباد اشاره کرد و اخذ مجوز و ابلاغ طرح جامع بندری بندرامیرآباد پس از 20 سال و رشد 200 درصدی جذب اعتبارات سازمانی را از موفقیت های کم نظیر این بندر در ماههای اخیر دانست.
وی در پایان ، به ماندگاری بالای کالا در بندر ، عدم تخصیص به موقع ارز به صاحبان کالا ، عدم وجود آزمایشگاههای استاندارد ، دامپزشکی و ... در بندر و حضورکارخانجات صنعتی در منطقه ویژه را بخشی از چالش های موجود در بندرامیرآباد عنوان کرد و دستور ویژه استاندار ، جهت برطرف شدن این چالش ها را خواستار شد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی