آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 13 مرداد 1400 06:10
درخواست مهم «خبرشمال» از ۹ عضو شورای ششم شهر ساری در چند قدمی اولین جلسه رسمی؛

بسم‌الله اگر بهتر از«جواد طالبی» دارید!

ششمین دوره شورای شهر ساری به‌زودی آغاز به کار می‌کنند و برابر قانون نیز نخستین وظیفه و تکلیف آنان انتخاب شهردار مرکز استان است ضمن این‌که این آغاز به کار یک اهمیت دیگر هم دارد و آن به مجموعه شرایط پیش‌آمده برای اعضای شورای دوره پنجم و تخلفات شهردار و تعدادی از مدیران شهری است که به ورود همزمان دستگاه قضا و نهادهای امنیتی انجامید و نوعی بدنامی برای کشور و دلسردی برای شهروندان بود که آرزویی جز توسعه ساری نداشتند.
امروز و در شورای شهر مرکز مازندان، اعضای شورا به موازات وظیفه‌ای که قانون برای‌شان در نظر گرفت یک تکلیف و وظیفه ویژه نیز دارند و آن بازگرداندن اعتماد مردم و شهروندان ساروی است، اما چگونه ؟
به باور ما مهم‌ترین و موثرترین راه‌ها برای بازگرداندن اعتماد به شهروندان در حوزه مدیریت شهری، «انتخاب بهترین گزینه به‌عنوان شهردار ساری» است و به دنبال آن «اعمال نظارت درست بر امور» و «خارج نشدن از قانون» و «ورودنکردن در مناقصه‌ها و پیمان‌ها» و «اقدام نکردن به جذب نیروی جدید» بخشی از این مسیر است.
اعضای شورای شهر در نخستین جلسه پس از مراسم تحلیف و نشستن بر کرسی نمایندگی در شورای شهر، باید بر انجام مهم‌ترین وظیفه خود - انتخاب شهردار- متمرکز شوند و در این مسیر نباید از یک نکته غافل باشند، سفارش‌پذیر نباشند.
از مدت‌ها قبل برخی طیف‌های سیاسی و همچنین برخی باندهای قدرت و ثروت، اقدام به لابی‌گری و به تعبیر خود جریان‌سازی کردند تا گزینه‌های مورد نظر خود را برای شهرداری به شورای ششم پیشنهاد کنند، برخی نیز پنهانی با اعضای شورا تماس گرفتند و جلسه برگزار کردند تا به گزینه مطلوب خود برسند
و اعضای شورا باید بداند هیچ‌کدام از این اقدامات، برای آینده شهر و منافع شهروندان سودی نخواهد داشت چون برای این جریانات و رجال نه آینده مرکز استان که امروز خودشان مهم است.
نکته بعدی که اعضای شورای شهر مرکز استان باید با دقت بررسی کنند سابقه گزینه‌های مورد نظر آنان برای شهرداری است این‌که فردی را انتخاب کنند که هم سابقه مدیریت موفقیت‌آمیز داشته باشد و هم ترجیحاً از پرسنل شهرداری ساری باشد ضمن این‌که ساختار و سازمان‌های زیرمجموعه آن را به خوبی بشناسد.
امرو شهروندان خوشحالند که پس از مدت‌ها اعضای شورای شهر خود را آماده می‌کنند که وارد پارلمان شهری شوند تا از حقوق شهروندی آنان صیانت کنند، گفتیم صیانت ولی این صیانت، واقعی‌ست نه مثل برخی طرح‌های صیانت، جعلی و ساختگی!
اعضای شورای شهر ششم در گام اول‌ باید بدانند که کاری دشوار در پیش رو دارند چون در میان این سفارش‌ها، فشارها و لابی‌گری‌ها باید برای شهرداری ساری تصمیم بگیرند؛ شهری که بارها و بارها از همین مسیر آسیب دید و هربار سقوطی بیشتر را تجربه کرد اما اعضای شورا امروز با تکیه بر تجربه گذشته، قصد دارند از این فرصت به درستی استفاده کنند.
پیشنهاد می‌کنیم‌ اعضای شورا سراغ گزینه‌های متعدد بروند اما نگاهی مقایسه‌ای به آنان و به فردی که امروز در طبقه هفتم عمارت حضور دارد داشته باشند و هم گذشته مدیریتی و هم سوابق فردی همه را بررسی کنند و در نهایت تصمیم بگیرند. «جواد طالبی» نیروی شهرداری و اصطلاحاً «شهرداری‌چی» است و مانند برخی اهل باج دادن نیست، در شهرداری به‌دنبال سوء استفاده نبوده دنبال پرونده‌سازی نرفته، مردم را ولی‌نعمت واقعی خود می‌داند و قبل از شهرداری در هر جایگاهی که حضور داشت، به معنای واقعی موثر بوده است و نگاه به عملکرد کوتاه‌مدتش در شهرداری ساری هم گویای همین‌ نکات است.
طالبی در این چندماهه با دست خالی کشتی شهرداری را به جلو رانده و اهل بهانه‌جویی نیست البته مثل هر انسان دیگری می‌تواند نقاط ضعفی هم داشته باشد که خداراشکر، از جنس نقاط ضعفی که برخی مدیران دارند نیست که کار به ورود همزمان نیروهای قضایی و امنیتی برسد.
امروز که اعضای دور ششم شهرداری ساری در لحظه تصمیم‌گیری برای ادامه روند مثبت شکل‌گرفته، در سطحی از کمال و بلوغ هستند که نه نیاز به سفارش از بیرون دارند و نه احتیاجی دارند که بیش از حد فکر کنند، چون همه چیز مهیا است اما خواسته ما این است که اگر فردی بهتر و کارآزموده تر از طالبی بود، بسم‌الله اما اگر نبود، هرگز از وجود مدیری چون «جواد طالبی» غافل نشوید.
به تعبیری زمین بازی، یار بازی و توپ بازی مشخص است و شما باید ثابت کنید که بازیکنان ماهری هستید وگرنه که این روزها هر کسی می‌تواند کلی عکس با شورت ورزشی داشته باشد! همان‌طور که خیلی‌ها می‌توانند با تکنولوژی، صداسازی و جعل واقعیت کنند یا اقدام به برجسته کردن ایراد یک انسان نمایند، ایرادی که خود در تنهایی و جلسات خلوت خود، بدتر آن را رو کرده اند!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی