آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 13 مرداد 1400 06:09
درپی اوج گیری دلتا کرونا و با حضور مسوولان شهرستانی صورت گرفت؛

مسوولیت اجتماعی اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی شهرستان آمل با اهدای 73 کپسول اکسیژن به بیمارستان‌های کرونایی شهرستان

آمل/مهدی غلامی

73 دستگاه کپسول اکسیژن 40 و50 کیلوگرمی به منظور تقویت و بهبود تامین دستگاه‌های اکسیژن در بیمارستان‌های کرونایی شهرستان آمل، در راستای مسوولیت اجتماعی اتاق اصناف و اتحادیه‌های زیر پوشش این نهاد تحویل بیمارستان‌های این شهرستان شد.
تحویل این تعداد دستگاه‌های اکسیژن‌ساز با حضور دکترشریعت فرماندار ویژه شهرستان آمل، ولایی معاون برنامه‌ریزی فرمانداری آمل، دکتر رمضانی رییس بهداشت و درمان، اصغری رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، کرمی رییس اتاق اصناف شهرستان آمل، صادقی رییس تعزیرات حکومتی شهرستان و جمعی از روسای اتحادیه‌ها به بیمارستان‌های آمل تحویل داده شد.
رییس اتاق اصناف شهرستان آمل در مراسم نمادین توزیع کپسول‌های اکسیژن گفت: در هفته‌های اخیر با توجه به شیوع بالای همه گیری بیماری کرونا در پیک پنجم و همچنین افزایش مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان‌های شهرستان، نیاز مبرم به کپسول‌های اکسیژن وکمبود آن احساس شده بود.
سیداحمدکرمی افزود: اتاق اصناف و اتحادیه‌های زیر پوشش و واحدهای صنفی شهرستان بلافاصله و درگام نخست اقدام به تهیه 73 دستگاه کپسول اکسیژن 40 و50 کیلویی هرکدام به ارزش 4 میلیون تومان خریداری و این کپسول‌ها در اختیار شبکه بهداشت و درمان برای توزیع در بیمارستان‌های آمل قرارگرفت.
وی اضافه کرد: به همت اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و واحدهای کسبی انشااله تعداد 80 دستگاه اکسیژن دیگر که مجموعه شهرستان برای واحدهای صنفی شهرستان تعیین کردند، تا هفته آینده تهیه و درسطح بیمارستان‌های شهرستان توزیع خواهد شد.

توزیع روزانه لباس پزشکی و غذاهای گرم برای کادر درمان شهرستان
رئیس اتاق اصناف آمل دربخش دیگری با بیان انیکه این اتاق با همکاری اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی شهرستان از ابتدای شیوع همه‌گیری ویروس کرونا، تلاش کرده‌ است همسو با مسوولیت اجتماعی و وظیفه انسانی، از تبعات منفی این‌ همه‌گیری در شهرستان به ‌ویژه بر اقشار کمتر برخوردار بکاهد.
کرمی افزود: هم اکنون توسط اتحادیه خیاطان شهرستان روزانه دهها دست لباس و پوشش‌های کادر درمانی و بیمارستانی دوخت می‌شود و درکنار آن نیز اتحادیه میوه و تره بار شهرستان و نیز اتحادیه تالارداران نیز با تهیه میوه و وعده‌های غذای گرم و توزیع روزانه درسطح بیمارستان‌های شهرستان، تلاش می‌کنند که درکنار سختی کار کادر بهداشتی و درمانی، قدردان زحمت و تلاش‌های شبانه روزی آنها باشد.

اتاق اصناف و بازاریان آمل همواره پیشگام در شرایط‌ خاص شهرستان
در همین حال فرماندار ویژه شهرستان آمل هم در حاشیه این مراسم با قدردانی از رییس و اعضای هیات رییسه اتاق اصناف شهرستان گفت: خوشبختانه با مدیریت آقای کرمی و اعضای هیات رییسه و همراهی خوبی که روسای اتحادیه و بازاریان شهرستان آمل دارند، به خوبی ثابت کردند که همواره در شرایط‌های خاص وکمک رسانی‌ها به همنوعان پیشگام و سرآمد بودند.
دکتر علیرضا شریعت، همچنین از تحویل یک دستگاه اکسیژن ساز 600لیتری کانتینری از سوی وزرات بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان آمل خبر داد وگفت: درکنار تحویل این دستگاه حدود 600 لیتری، تعداد 250 کپسول‌های اکسیژن 40 و50 لیتری که مورد نیاز جدی بیمارستان های شهرستان بوده تامین وتوزیع شد.
وی افزود: برای شرایط اضطراری و وضعیت فوق بحرانی شهرستان، دست کم نیاز به 350 دستگاه اکسیژن دیگر نیاز بوده که خوشبختانه درگام نخست اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی و واحدهای کسبی شهرستان آمل برای تامین و تحویل فوری 150 دستگاه تعهد کرده که به تدریح تحویل بیمارستان‌های شهرستان خواهد شد.
فرماندارآمل اضافه کرد: با همکاری کمیته‌های مردمی و خیران شهرستان نیزتلاش خواهد شد تا 200 دستگاه اکسیژن مورد نیاز دیگر برای سرویس دهی بهتر و کاهش دغدغه‌های ناشی ازحجم بالای مراجعه بیماران کرونایی سرپایی و بستری روزانه درسطح بیمارستان‌های این شهرستان هرچه سریع‌تر تهیه و توزیع شود.

720 بیمار بستری و سرپایی کرونایی در بیمارستان‌های آمل
فرماندار ویژه شهرستان آمل، شمار بیماران بستری و سرپایی کرونایی در 5 بیمارستان این شهرستان را درحال حاضر720 نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه همچنان روند ابتلا شهروندان به سویه جدید بیماری کرونا دلتا درشهرستان روند افزایشی و حجم مراجعه بیماران سرپایی و فوتی‌ها نیز نگران‌کننده است.
شریعت ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت تمامی بیمارستان‌های دولتی آمل به دلیل ازدحام بیماران کرونایی تکمیل شده و متاسفانه این وضعیت فشار کاری برای کادر درمانی شهرستان را در18 ماه گذشته خسته‌تر هم شدند،
دو چندان کرده است.
وی درعین حال از شهروندان درخواست کرد، با توجه به وضعیت بحرانی شهرستان، انتظار هست که شهروندان نسبت به رعایت کامل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی حساس‌تر از گذشته احساس مسوولیت کنند تا شهرستان از وضعیت فوق حاد و بحرانی فعلی خارج شود.

خدمات اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی آمل در خدمات‌رسانی های کرونایی ارزشمند بود
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل هم در خصوص اقدام خیرخواهانه و نوع دوستی اتاق اصناف واتحادیه‌های این شهرستان در تهیه کپسول‌های اکسیژن برای بیمارستان‌های شهرستان گفت: جدا از این اقدام بسیار ارزشمند اتاق اصناف و اتحادیه‌ها و بازاریان شهرستان آمل، تاکنون اقدامات دیگری در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا و کمک به آسیب دیدگان ناشی از این بیماری شامل توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی صورت گرفته است.
مهندس علی اصغری افزود: در مدت شیوع ویروس کرونا، مجموع اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و واحدهای کسبی شهرستان همراه با دیگر واحدهای شهرستان در خط مقدم و پشتیبانی از مواجهه با ویروس کرونا درخدمت شهروندان و نیز کادر بهداشت و درمان شهرستان بودند و جا دارد از تلاش‌های رییس و هیات رییسه اتاق اصناف و بازاریان که باعث رقم خوردن اتفاقات خوب شدند، تقدیر و تشکر کنم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی