آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 12 مرداد 1400 07:47
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان خبر داد؛

شرکت ۱۳ تیم گیلانی در مسابقات ملی مهارت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از شرکت ۱۳ تیم گیلانی در مسابقات ملی مهارت خبر داد و یادآور شد که این دوره از مسابقات، در واقع اردوی آماده‌سازی برای مسابقات جهانی مهارت محسوب می‌شود.
محمد حسینی با بیان اینکه ایجاد اشتغال نیازمند وجود نگاه همفکری بین دستگاه‌های متولی اشتغال است، اظهار کرد: فنی و حرفه‌ای در پی توسعه آموزش مشارکتی است تا زمینه اشتغالزایی کارآموزان فراهم شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به اینکه انعطاف پذیری مبتنی بر سیاست‌های اشتغالزایی استان در دستور کار این اداره کل است، افزود: حدود ۶۴ درصد از کارآموزان فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‌شوند. وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته میزان آموزش‌های ارائه شده در روستاهای گیلان کم بود، تصریح کرد: در سال گذشته و بر اساس سیاست‌های اشتغالی کشور، از ۱۸ گروه هدف فنی و حرفه‌ای، تمرکز خود را در حوزه روستایی قرار دادیم. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان با تاکید بر ضرورت آموزش به روستاییان و آماده سازی آنها جهت ورود به بازار کار، اضافه کرد: بیشترین گروه هدفی که در سال گذشته مورد آموزش ما قرار گرفتند، روستاییان بودند. حسینی با اشاره به برگزاری مسابقات ملی مهارت، بیان کرد: این مسابقات در حدود ۳۰ رشته برگزار می‌شود و ۱۳ تیم از گیلان در این دوره از مسابقات شرکت می‌کنند.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه مسابقات ملی مهارت تا آبان ماه امسال طول می‌کشد، گفت: این دوره از مسابقات در واقع اردوی آماده سازی برای مسابقات جهانی مهارت است تا جوانان ما در این دوره مهارت‌های لازم در سطح جهانی را کسب کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی