آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 12 مرداد 1400 07:42

برگزاری نخستین جشنواره نجوم در مازندران

روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران اعلام کرد ، انجمن نجوم این کانون به مناسبت روز ملی نجوم و هفته ملی فضا این فراخوان را منتشر کرد.
گنبد مینا (نجوم در ایران و جهان، نجوم در ادبیات ایرانی، افسانه‌ها و اساطیر نجومی)، آفتاب و مهتاب (کسوف و خسوف و اهله ماه)، چرخ فلک، آسمان پاک (آلودگی نوری) ، آسمان پر ستاره ام کو؟ / نور در نور گم شده/ ستاره در نور گم شده/ ستاره‌ی من کو؟ محور‌های این جشنواره است. همچنین قالب ارائه مطالب: می‌تواند شعر، داستان نویسی و نقاشی باشد.
در بخش شعر:
گروه سنی نونگاه (۱۲ تا ۱۵ سال) و نوجوان (۱۵ تا ۱۸ سال) می‌توانند شرکت نمایند. (به لحاظ زبان و بیان مناسب گروه سنی کودک و نوجوان باشد. پیام و مضمون شعر به شکل غیرمستقیم و هنرمندانه بیان شده باشد. خلاقانه باشد.)
بخش داستان نویسی نیز ویژه گروه سنی: نونگاه و نوجوان پیش بینی شده است. آثار این بخش می‌بایست کوتاه، حداکثر ۳ صفحه A ۴ یا ۱۰۰۰ کلمه باشد. کلیه آثار با فونت B Nazanin ۱۴ همراه با رعایت فاصله بین خطوط، حروفچینی شده و در قطع A ۴ و در قالب فایل word ارسال شود. در بخش نقاشی هم گروه سنی نوخوان و نونگاه می‌توانند شرکت کنند. تکنیک آزاد (در صورت کلاژ از انجام کار‌های حجمی خودداری شود.) اندازه اثر: حداقل A ۵ و حداکثر A ۳ باشد. به گفته دبیرخانه نخستین جشنواره استانی نجوم، مهلت ارسال اثر: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ بیان شده و اعلام نتایج دهه آخر مهر ۱۴۰۰ (هفته ملی فضا) خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این جشنواره آثار خود را به نشانی mazandaran.kpf.ir/nojom ارسال کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی