آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 28 تیر 1400 08:06
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خبرداد:

بهره برداری از بهسازی و آسفالت محور کندوان محدوده مرزن آباد-دزدبن

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از بهره برداری عملیات تعریض و بهسازی و آسفالت بخشی از محور کندوان در محدوده مرزن آباد - دزدبن به طول 5/2 کیلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال خبرداد.
دکتر سید محمد نظری افزود: تعریض و بهسازی محور مرزن آبان - دزدبن بطول 15 کیلومتر در سه فاز از آبان ماه 1397 آغاز و فاز اول بطول 5/2 کیلومتر با صرف اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال در آینده نزدیک بهره برداری و زیر بار ترافیک خواهد رفت.
نظری ضمن اشاره به اينكه ارتقاء و تعريض در محورهاي مازندران نگاه ملي را مي طلبد از اقدامات وزارت راه و شهرسازي براي توسعه، بهسازی و ايمني محورهاي استان قدرداني كرد. وي تصريح کرد: يكي ديگر از محسنات توسعه جاده ها، رونق بخشی صنعت و بهره گيري مناسب كارخانجات از نهايت ظرفيت توليد خود مي باشد.
مدیر کل راه و شهرسازي استان با تاكيد بر لزوم توسعه زيرساخت‌هاي مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبيعي و خدادادي، اظهار داشت: توسعه زيرساخت هاي اين استان به ويژه جاده ها، در دستور كار دولت قرار دارد.
وي در خصوص محور كندوان عنوان نمود: راه تاريخي کندوان با قدمت بيش از 70 سال تنها راه ارتباطي زميني غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهاي سال به ويژه مناسبت‌ها و تعطيلات براي جابه‌جايي بار و به ويژه مسافر با وسعتي بسيار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌اي قرار مي‌گيرد.
نظری با اشاره به اهميت محور کندوان اظهار داشت: وضعيت فعلي محور به‌گونه‌اي است که سطح سرويس جاده در ايام تعطيل بسيار پايين بوده و حتي در بسياري از نقاط به علت عدم وجود شانه با عرض کافي، توقف يک اتومبيل به علت خرابي و... موجب انسداد کامل يک لاين و ايجاد راهبندان مي‌شود. وی گفت: بدون شک توجه به بهسازي و بازسازي گذرگاه ديرپاي کندوان که در زيربخش‌هاي متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌اي تاثيرگذار است، نتايجي همچون توسعه گردشگري و اقتصاد محلي و افزايش نشاط اجتماعي خواهد داشت.
نظری ابراز اميدواري کرد: در پي رويکرد اخير دانش بنيان و برنامه‌محور در وزارت راه و شهرسازي شاهد توجه بيشتر به توسعه و تعريض و بهبود سرويس‌دهي محور کندوان باشيم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی