آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 28 تیر 1400 07:52
«خبرشمال» به نمایندگان استان‌های شمالی، مدیران فعلی و آتی هشدار آبی می‌دهد؛

توقف سدسازی حتی در فینسک!


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که«در اولین نشست این کمیسیون، مسوولان وزارت کشور و وزارت نیرو گزارش‌هایی را درباره موضوع کم‌آبی خوزستان ارایه خواهد کرد.
محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌و‌گو با «خانه ملّت» به بررسی ابعاد کم‌آبی استان خوزستان اشاره کرد و گفت: مقرر شده که مسئولانی از دستگاه‌های مربوطه نظیر وزارت نیرو و وزارت کشور برای بررسی ابعاد کم‌آبی و موضوعات اخیر در استان خوزستان به کمیسیون امنیت بیایند.
نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس افزود: در این نشست گزارش‌هایی از سوی این نهادها به کمیسیون امنیت ارائه خواهد شد و در حقیقت اعضای کمیسیون از آخرین اخبار و اطلاعات در رابطه با موضوع آب خوزستان مطلع خواهند شد و به بررسی آن می پردازند.»
حقیقتی که در این اظهارات خودنمایی می‌کند این است که بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و حتی اقلیمی اگر توسط این‌همه دستگاه عریض و طویل اداری، مدیران مدعی و کارشناسانی که میلیارها تومان ماهانه حقوق و مزایا می‌گیرند در زمان خود شناسایی و تدبیر شود نه رشد می‌کند و به معضل تبدیل می‌شود و نه مانند مشکل امروز کم‌آبی در استان خوزستان به یک مسأله امنیتی تبدیل می‌شود که نیاز باشد اعضای کمیسیون امینت ملی مجلس و چند وزیر و معاون وزیر ورود کند تا ببینند چگونه آن را کنترل کنند.
استان مازندران، گیلان و تا حد زیادی هم استان گلستان مسأله امنیتی ویژه ندارند و همواره جزو استان‌های امن بوده‌اند و اگر به سابقه رخدادهای امنیتی این منطقه توجه کنیم به ریشه‌های اجتماعی و اقتصادی می‌رسیم مانند ورشکستگی کارخانه‌ها، اختلافات اراضی و کمبود آب که در زمان خود به آن توجه نشده و مشکل دراثر کوتاهی مدیران و دستگاه‌های اداری مربوط، رشد کرد و در شکل یک چالش امنیتی خود را نشان داد و نهادهای نظامی، قضایی و امنیتی با مصوبه شورای تأمین شهر و استان ناچار از ورود شدند و دقیقاً در چنین شرایطی همان مدیران و دستگاه‌های خدمات‌رسان که آشکارا در انجام وظیفه کوتاهی کردند باید توبیخ و مجازات شوند.
امروز معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که به گرگان سفر کرد با اشاره به وضعیت منابع آبی در کشور گفت: متاسفانه استان گلستان منابع آبی خود را از دست داده است.
حمیدرضا کشفی در جلسه تنش آبی استان گلستان با اشاره به توزیع آب شبکه آب‌رسانی در وضعیت فعلی اظهار داشت: امسال اعتبارات مناسبی در بخش تأمین آب شهرهای استان به‌خصوص مرکز استان در بودجه دیده شده که امیدواریم شاهد تکمیل برخی از مسائل کمبود آب استان بخصوص در زمینه تجهیز و راه‌اندازی چاه‌های محفوره و تکمیل مخزن ذخیره از سوی شرکت آب منطقه‌ای باشیم.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه افزود: مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای سعی کنند کارها را با اولویت در طرح‌های مهم انجام دهند چون در صورت عدم توجه به منابع آب و جلوگیری از برداشت بی‌رویه، شرایط مناسبی پیشِ رو نخواهیم داشت. در این جلسه «بهزاد هرمزی»، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان نیز اظهار داشت: نکته مهمی که بارها مورد تاکید است علاوه بر موارد تأمین منابع آبی، ضرورت بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع آب شهر است.
وی تصریح کرد: در شهرهای استان ۱۰۱۷ کیلومتر شبکه‌های فرسوده داریم که باید اعتبارات لازم جهت تعویض فوری آنها تأمین شود تا از هدر رفت آب جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان اظهار داشت: در شبکه‌های توزیع آب مرکز استان ۱۰۰ دستگاه فشار سنج آنلاین نصب کرده‌ایم که امیدواریم با اخذ مجوز بتوانیم از این استعداد استفاده بهینه نمائیم. در استان مازندران به‌ویژه شرق و مرکز استان هم که هراس دائمی از کم‌آبی و قطع آب مورد نیاز برای شالیزارها در میانه فصل داشت همواره کابوس کشاورزان پایین‌دست است و چند سال قبل نیز به خاطر داریم برخی شالیزارها در شهرستان‌های میاندورود، ساری، جویبار و بابل خشک شد و اجازه کشت دوم برنج نیز از کشاورزان استان گرفته شد تا مصرف آب مدیریت شود.
در چنین شرایطی چرا اعضای مجامع نمایندگان مازندران، گیلان و گلستان و مدیران ارشد سه استان درخصوص کارهای غیرکارشناسی مانند احداث سد فینسک سکوت می‌کنند؟ آیا آنان نیز منتظرند نیمی از آب رودخانه تجن که نبض حیات این منطقه است قطع شود و به کویر سمنان برود و کار از یک مشکل عادی و قابل حل به یک گره امنیتی تبدیل شود تا اقدامی کنند؟ اگر به آنچه که در حوزه مدیریت آب در سه استان شمال می‌گذرد را مرور کنیم متوجه سه نکته خواهیم شد:
نخست این‌که سخنان مدیر حوزه آب وزارت نیرو و همچنین مدیران آب منطقه‌ای گلستان حاکی است همه از آنچه که درحال حاضر جریان دارد و به بروز پدیده «ریزگردها» در این استان گلستان و شوری آب در شرق مازندران منجر شد وقوف دارند و احتمالاً مسیر اصلاح و مرمت مشکل را نیز می‌دانند اما دست روی دست می‌گذارند و کاری نمی‌کنند، چرا ؟ آیا تعمدی در این تعلل وجود دارد؟ اگر مدیرانی که بر ساختارهای اداری این بخش حکم‌رانی می‌کنند، اجازه، اختیار و اعتبار دارند، این مشکل را به حال خود رها کنند و کار را به یک گره امنیتی برسانند، چه کسی پاسخگوی خسارات وارده خواهد بود و آیا جز این است که آن‌روز همین مدیران باید محاکمه شوند؟ دوم دلیل این‌که مدیران دولتی عادت دارند مشکلات را به حال خود رها کنند تا به وضعیت حاد برسد و پس ازین‌که مانند یک دمل چرکین، پاره شد وارد عمل شوند و مانند مدیریت بحران موضوع را حل کنند دقیقاً چیست آن هم در حالی‌که مدیریت در شرایط بحرانی را نیز نمی‌دانند و همه مشکلات را به مردم حواله می‌کنند تا خود چاره مشکلات خود را بیایند.
سوم این‌که گویا طبیعت، کشاورزی، زندگی صدها هزار نفر و آینده جلگه خزر برای هیچ کس از مدیران این دستگاه‌ها اهمیتی ندارد و همه منتظرند تا روزگار و زندگی خودشان را به سلامت بگذرانند و این اندازه نمی‌دانند که اگر آسیبی به جلگه خزر برسد و این اقلیم زخمی بردارد، زندگی میلیون‌ها تن به مخاطره جدی خواهد افتاد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی