آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 31 خرداد 1400 07:52
«خبرشمال» از ساخت سکوی زباله جدید در مرکز استان مازندران و معنای این اقدام برای سلاطین زباله می‌نویسد؛

صندلی طلسم ‌شده یا آدم‌‌ها؟

/سرویس اجتماعی
اشاره: این‌که نگاه عموم مردم و البته به دنبالش، نگاه مردم هموطن و همشهریانت را به یک اشتباه فاحش جلب کنی، بزرگترین فایده و اصلا لذتش در این است که روزی به تماشا بنشینی چگونه دیده شدن یک مشکل، سبب حل شدنش خواهد شد. دیر یا زود، این مسوول یا نفر بعدی‌، مشکلی که دیده شود، باید مورد بررسی قرار بگیرد و همین‌جا جایگاه واقعی جامعه مدنی و فعالان رسانه‌ای معلوم می‌شود. شهرداری ساری در اقدامی قابل توجه و البته منتظر از سوی ما، ساخت یک سکوی موقت انتقال زباله در کمربندی جنوبی این شهر و مقابل سکوی انتقال زباله فعلی ساری را آغاز کرده است که با توجه به نقش مهم این پروژه در کنار گذاشتن دلالان زباله از این شهر، مورد توجه کاربران فضای مجازی در مرکز مازندران قرار گرفت. دلالانی که پیش‌تر به‌خاطر بررسی موضوع از «خبرشمال» و دبیر تحریریه‌اش شاکی بودند و البته به‌خاطر دادن لقب «سلطان» زباله، از ما متشکر!

مثل هر کشور دیگری که مشغول صنعتی شدن و مدرن شدنش باشد، ما هم در ایران‌زمین و به وقت مدرن کردن شهرها و افرایش جمعیتشان، یکی یکی شهرهامان وارد مرحله‌ای از درگیری با محیط زیست می‌شوند که دیگر تاب و تحمل حل کردن و رفع مشکلات زباله این جمعیت در خودش را ندارد. مثل بسیاری شهرهای دیگر کشور و حتی استان همچون شهرستان آمل، معضل پسماند در این سال‌های اخیر همواره به عنوان یکی از چالش‌های مهم ساری محسوب شده و نزدیک به یک دهه است که ساخت یک نیروگاه زباله‌سوز برای حل چنین مشکلی آغاز شده است. همچون بسیاری از طرح‌های مرتبط با حوالی ده سال قبل و مدیریت شهری وقتش، این طرح هم تنها به نام و خبر شهره شد و اما اقدامی برای اتمام آن دیده نشد. علاوه بر تکمیل نشدن نیروگاه زباله‌سوز به دلایل متعدد، چالش‌ها و حواشی دیگری هم دارد که مهم‌ترین آن‌ها هزینه سنگین پیمانکاری انتقال و حمل زباله به سایت پشت کوه در منطقه چهاردانگه است.
در حال حاضر مالکیت سکوی انتقال زباله ساری که در ابتدای کمربندی جنوبی این شهر قرار دارد، متعلق به یک شخص است که در ازای ارایه این خدمت و بابت مالکیت این زیرساخت، هر ماه مبلغ قابل توجهی از شهرداری دریافت می‌کند. شهردار جدید ساری اما در یکی دو روز گذشته به دلیل وقوع یک حاشیه در شهر مدیریتی‌اش تصمیم گرفت به سرعت کار ساخت یک سکوی زباله موقت با مالکیت شهرداری ساری را آغاز کند تا وابستگی شهرداری به این ملک خصوصی رفع شود و احتمال بهره‌برداری یا فشار بر شهرداری از طریق این ارتباط پیمانکاری بین پیمانکار و شهرداری ساری کاهش یابد.
«جواد طالبی»، شهردار ساری که در میان حواشی بسیار عمارت شهرداری کارش را آغاز کرده و اما تا امروز جدیتش برای ساختن یک ساری جدید را به اهالی شهر و عمارت نشان داده، درباره این اقدام و تصمیمی که گرفته، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، اجرای این پروژه به طور رسمی و با سرعت آغاز شد. قرار است عملیات اجرایی در سه شیفت کاری انجام می‌شود تا طبق برنامه زمان‌بندی در نظر گرفته شده طی سه ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این سکوی موقت انتقال زباله باشیم.
جواد طالبی اظهار کرد: شهرداری ساری با تمام توان در حال راه‌اندازی سکوی جدید انتقال زباله است و در این مسیر از تمام ظرفیت‌های درون سازمانی خود استفاده می‌کند. این سکو پس از بهره‌برداری تا زمان راه‌اندازی نیروگاه زباله‌سوز فعال خواهد بود.
وی افزود: با این اقدام علاوه بر این که امکان مدیریت بهتر بر فرآیند جمع‌آوری و حمل زباله‌های شهر ساری فراهم می‌شود، از هزینه‌های مربوط به این بخش نیز صرفه‌جویی خواهد شد.
دلیل این اقدام فوری و ناگهانی شهرداری ساری برای ساخت یک سکوی زباله در مقابل سکوی زباله فعلی، به برخی حاشیه‌های مدیریت شهری در ساری ارتباط دارد. بنابر شنیده‌ها در شهرداری ساری، پیمانکار حمل زباله این شهرداری طی روزهای اخیر به دلایلی اعلام کرد که زباله‌های شهر ساری را پذیرش نخواهد کرد که این اقدام، ساماندهی و جمع‌آوری زباله‌های شهری ساری را در روزهای پس از تبلیغ انتخاباتی مختل کرد. این اقدام پیش از این هم به دلایلی دیگر انجام شده بود و شهرداری ساری را با مشکل در جمع آوری زباله های شهری مواجه کرده بود. این‌که چرا تا امروز مساله به این مهمی حل نشده و چرا مدیریت شهری ساری این‌همه با پیمانکاران معدودش کنار می‌آمده و بهانه‌هایشان را می‌پذیرفته، پرسش جداگانه‌ای است که نباید حالا و از طالبی پرسیده شود.
با پیگیری‌های شهرداری ساری امکان انتقال زباله به سکوی فعلی انتقال زباله برای مدت حدود سه ماه فراهم شد تا در پایان این مدت با ساخته شدن سکوی جدید انتقال زباله، فرآیند ساماندهی زباله‌ها و انتقال آن از ماشین‌های شهری حمل زباله به کامیون‌های انتقال زباله به سایت پشتکوه، به سکوی جدید انتقال داده شود.
سکوی انتقال زباله‌ای که اکنون زباله‌های شهر ساری از آن به سایت دپوی زباله پشتکوه منتقل می‌شود، زمانی متعلق به شهرداری ساری بود که بنابر برخی دلایل مالی طی سال‌های اخیر و در دوره‌های گذشته مدیریت شهری، به پیمانکار کنونی‌اش واگذار شد. در کنار فعالیتی که پیمانکار در این سکو انجام می‌داد، در چند نوبت نیز با خودداری از پذیرش زباله شهر ساری با توجه به در اختیار داشتن مالکیت این سکو، بر مدیریت شهری اعمال فشار می‌کرد که در آخرین مورد این تصمیم، شهردار فعلی ساری تصمیم گرفت با ساخت یک سکوی زباله، شهرداری را از سکوی زباله استیجاری بی‌نیاز و اهرم فشار بر این نهاد را از بین ببرد.
حالا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، مردم مرکز مازندران این اقدام شهردار تازه‌شان را به پایان انحصارگرایی در حوزه پسماند ساری و حذف مافیای زباله از این شهر تشبیه کرده‌اند و موجی از نگاه مثبت به این تصمیم دیده می‌شود. به اعتقاد بسیاری از کاربران فضای مجازی در ساری، این اقدام شهرداری گامی مهم در استقلال شهرداری ساری برای حل معضل زباله این شهر است. شهری که به زودی باید میزبان اکو باشد و اما درگیر مشکلات باقی‌مانده از مدیریت‌های پیشین مانده است.
بهانه مدیران شهری سابق در مرکز مازندران برای واگذار کردن چنین فعالیت مهمی به پیمانکار و همین‌طور فروش آن به شخص، این بود که فرآیند حمل زباله در این شهر پرهزینه‌ترین حمل و نقل زباله درکشور است و سبب شده که بار مالی بسیار زیادی به این شهرداری تحمیل شود؛ حالا مقدار این هزینه‌ها مشخص نیست اما چیزی که نسبتا قطعی و معلوم است این که پس از این تصمیم سالانه دست‌کم بین 30 تا 40 میلیارد تومان برای انتقال زباله‌ها از ساری به سایت دپوی زباله از سوی شهرداری پرداخت می‌شود.
جواد طالبی در دوره‌ای وارد فضای مدیریت شهری ساری شد که شاید به‌قول برخی صاحب‌نظران هرکسی می‌خواست شهردار شود، عقلش پاره سنگ برمی‌داشت؛ عمارتی آشفته و بدحال، پر از ترس و حاشیه که دیگر جانی برای مشکلات و ضرر دادن مالی و آبرویی نداشت. حالا اما دارد نشان می‌دهد که شهردار ساری بودن طلسمی نداشت و آنان که درگیر مشکلات و بی‌قانونی می‌شدند و شهر را متضرر می‌کردند، خود گرفتار طلسم قدرت و مال بودند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی