آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 30 خرداد 1400 08:28
همزمان با دهه کرامت درآستانه مقدس امامزاده ابراهیم(ع) صورت گرفت؛

تجلیل اداره اوقاف و امورخیریه آمل از خادمان امامزادگان وخادمیاران دفترآستان قدس رضوی

آمل/ مهدی غلامی

همزمان با گرامیداشت دهه کرامت به همت اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل، دفترآستان قدس رضوی، هیات امناء آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) و هیات رزمندگان اسلام شهرستان آمل در مراسمی از خادمان امامزادگان و بقاع متبرکه و خادمیاران دفترآستان قدس رضوی در شهرستان آمل تجلیل شد.
در این مراسم که در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد، از خادمیاران مرد و زن امامزادگان و بقاع متبرکه و خادمیاران دفترآستان قدس رضوی در شهرستان آمل تجلیل و قدردانی شد.
رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل دراین همایش که گفت: معرفی و شناساندن امامزادگان به آحاد مردم و نسل جوان جامعه بسیار مهم و ارزشمند است که تلاش می کنیم در این عرصه ورود خوبی داشته باشیم و بتوانیم اثرگذاری شایسته‌ای ارائه دهیم. حجت الاسلام محمدهادی بهرامی، خدمت کردن در بقاع متبرکه را یک توفیق و توجه خاص اهل بیت (ع)به خادمان این اماکن بیان کرد و افزود: ترویج جایگاه و معرفی امامزادگان امری مهم و اساسی است که باید در راستای نهادینه سازی آن اقدامات ارزنده ای صورت دهیم. وی بیان اینکه در راستای اجرایی شدن فرمایش مقام معظم رهبری که مردم در جوار این امامزادگان در آرامش زندگی کنند و امامزادگان باید به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند، تصریح کرد: تبدیل امامزادگان به قطب‌های فرهنگی نیازمند بهره‌گیری درست از ظرفیت‌های موجود است که تلاش می‌کنیم در مسیر تحقق آن کوشا باشیم.

* خدمات ویژه و همت خادمیاران درکنارگروه‌های جهادی در ریشه‌کنی بیماری کرونا
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل اظهار داشت: در حدود دو سال گذشته و به علت تداوم بیماری کرونا در بسیاری از آستان مقدس امامزادگان در راستای ماموریت اجتماعی به مردم با ایجاد کارگاه های تولید ماسک و محلول های ضدعفونی تولیدهای قابل توجهی داشتند و با هدایت خادمان این اماکن میان مردم توزیع شد.

*ساماندهی خادمیاران آملی
رییس دفترنمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان آمل هم در این مراسم، خدمت کردن در جوار ائمه معصومین و خاندن اهل بیت(ع) را یک توفیق و فرصت مهم درسرنوشت هر انسانی دانست وگفت: باید همه ما به این نکته توجه کنیم که چه امری باعث شد که ما به عنوان خادم این خاندان انتخاب و توفیق خدمت پیدا کردیم. آقای احمد کوهستانی افزود: با توجه به وضعیت مازندران، شهرستان آمل در جذب خادمیاران وضعیت مناسبی و عملکرد بسیار خوبی داشته و به همین منظور در تلاش برای ساماندهی خادمیاران رضوی شهرستان آمل در سامانه خادمیاری هستیم. وی یادآورشد، خادمیاران رضوی شهرستان آمل در بیشتر بخش‌ها در یک سال گذشته درتهیه و توزیع بسته‌های معیشتی به نیازمندان، محرومیت‌زدایی به نیت امام مهربانی ها امام رضا(ع)، حوزه بهداشت و درمان و ده‌ها خدمات دیگر بی‌منت و بسیار پرکار ظاهر شدند که انشاله امیدواریم با دعای خیرمردم درادامه این مسوولیت موفق باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی