آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 30 خرداد 1400 08:22
تغییر رنگ کرونایی 16 شهر گیلان به زرد؛

رودبار، تنها شهرستان نارنجی گیلان

بر اساس تازه‌ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، ۱۶ شهرستان گیلان به لحاظ شیوع ویروس کرونا وارد رنگ‌ بندی زرد شدند و یک شهرستان همچنان نارنجی است. 

طبق گزارش نرم افزار ماسک هم اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، ماسال، رضوانشهر، تالش، آستارا و آستانه اشرفیه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

طبق ارزیابی وزارت بهداشت از سیزدهم خرداد تاکنون دو شهرستان رودسر و آستانه اشرفیه از وضعیت نارنجی کرونایی خارج و به شهرستان های زرد گیلان اضافه شدند و به این ترتیب تعداد شهرستان های زرد از ۱۴ به ۱۶ شهرستان افزایش یافت.  همچنین براساس گزارش نرم افزار ماسک، در زمان حاضر  رودبار  تنها شهرستان نارنجی استان گیلان است. در این رابطه معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۱۶ شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، گفت: تنها شهرستان رودبار نارنجی است. انوش دهنادی مقدم در گفتگویی با اشاره به آخرین وضعیت رنگ بندی‌های کرونایی اظهار کرد: با اعلام وزارت بهداشت در استان گیلان ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها شهرستان رودبار نارنجی است، افزود: این وضعیت شکننده بوده و شهروندان باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طی هفته‌های گذشته شاهد روند نزولی ابتلاء و بسترهای ناشی از کرونا در سطح استان بودیم، اضافه کرد: این وضعیت با مشارکت شهروندان و اصناف و تلاش کادر درمان و پرستاران مسیر شده است. وی با تأکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از سوی شهروندان جدی گرفته شود، ادامه داد: قطعاً سهل انگاری و عادی انگاری نسبت به این موضوع می‌تواند دوباره ما را به وضعیت سخت ابتدای امسال بازگرداند.

دهنادی مقدم با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون گروه‌ها و رده‌های سنی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در استان افزود: حتی کسانی که واکسن زده‌اند هم مراقب باشند چرا که ممکن است انواع پیشرفته‌تری از کرونا در کمین باشد.

مسئولان بهداشتی گیلان گیلان تغییر رنگ های کرونایی از قرمز به نارنجی و زرد را نتیجه همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی دانسته و از مردم می خواهند تا با حساسیت بیشتر توصیه ها را مراعات کنند تا شاهد تغییر رنگ کرونایی شهرستان ها به سمت آبی باشیم. گیلان با دو و نیم میل

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی