آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 19 خرداد 1400 07:29
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:

7 نفر برای هر صندلی مدارس سمپاد در گیلان رقابت می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به ثبت نام 5 هزار و ۶۵۸ داوطلب در آزمون پایه های هفتم و دهم استعدادهای درخشان در این استان از رقابت های حدود 7 نفر برای هر صندلی ۱۱ مرکز استعدادهای درخشان گیلان خبر داد.
محمد رحمتی با اشاره به شرکت ۳ هزار و ۵۷۶ داوطلب در آزمون پایه هفتم و ۲ هزار و ۸۲ نفر در آزمون پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت: ۴۴۰ نفر در پایه هفتم و ۳۸۹ نفر در آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته می شوند.
وی خاطر نشان کرد: داوطلبان تحصیل در پایه های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان سمپاد می توانند از طریق سامانه http://azmoon.medu.ir کارت ورود به جلسه امتحان را دریافت کنند. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: داوطلبانی که در مراحل اولیه ثبت نام موفق به پرداخت وجه نشده باشند، نیز می تواند نسبت به پرداخت وجه اقدام و پس از نهایی کردن ثبت نام برای دریافت کارت اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد: سوالات آزمون ورودی پایه هفتم به شیوه چهار گزینه ای به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان طراحی شده ضمن اینکه محتوای آزمون پایه دهم مشتمل بر سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: آزمون ورودی پایه هفتم و دهم استعدادهای درخشان به ترتیب ساعت ۹ صبح ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار می شود. سال گذشته چهار هزار و ۱۹۲ دانش آموز در آزمون ورودی مدارس سمپاد استعدادهای درخشان در پایه هفتم و ۲ هزار و ۴۵۴ دانش آموز در آزمون مدارس سمپاد پایه دهم با هم رقابت کردند که ۷۷۷ دانش آموز شامل ۴۶۲ دانش آموز در پایه هفتم دوره اول متوسطه و ۳۱۵ دانش آموز نیز در پایه دهم دوره دوم متوسطه پذیرفته شدند. هم اکنون، ۳ هزار و ۵۹۵ دانش آموز در ۱۱ واحد آموزشی استعدادهای درخشان استان گیلان تحصیل می کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی