آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 19 خرداد 1400 07:27

احداث اولین اسکله پشتیبان پرورش ماهیان دریایی در قفس

مدیرکل شیلات مازندران از راه‌اندازی اولین اسکله پشتیبان پرورش ماهیان دریایی در قفس با مشارکت بخش خصوصی در غرب این استان و نوشهر خبر داد.
«حسن اسحاقی» با اشاره به کاهش ۲۷ درصدی صید ماهیان استخوانی اظهار داشت: رد حوزه کیلکاماهیان به رغم کاهش ۲۸ درصدی از نظر اقتصادی با رشد پنج درصدی مواجه بودیم.
وی پرورش ماهی در قفس و مزارع کشاورزی را از جمله طرح‌ها در استان بیان کرد و گفت: این طرح به صورت پایلوت در آمل اجرا شده است. وی با عنوان این‌که مازندران در تولیدات گرم آبی دارای رتبه است، درباره صید کرال گفت: در استان شرایط برای صید کرال وجود ندارد. اسحاقی مکانیزاسیون مزارع شیلاتی را از جمله برنامه‌ها برشمرد و گفت: در پی آن هستیم تا سود تسهیلات مکانیزه را کاهش دهیم تا رغبت تولیدکنندگان برای دریافت آن افزایش یابد.
مدیرکل شیلات مازندران قفس‌های دریایی را از مزیت‌های غرب استان بیان کرد و گفت: این گونه بسیار بازارپسند بوده و کیفیت بالایی دارد و نقاطی به عنوان کلنی و مزرعه در قفس در دریا مشخص شده است. وی برنامه تولید را ۵۰۰ تن بیان کرد و گفت: در برنامه جهش تولید و افزایش برنامه سالانه ۷۰۰ تن تولید درنظر گرفته شده است.
اسحاقی اسکله پشتیبانی را لازمه توسعه طرح ماهیان قفس دریایی بیان کرد و گفت: اولین اسکله پشتیبان با مشارکت بخش خصوصی در غرب مازندران اجرا می‌شود. وی گفت: چهار نقطه در سطح مازندران برای ایجاد اسکله پشتیبان در نظر گرفته شد و قرار بود بودجه ملی تخصیص داده شود که متأسفانه هیچ‌یک به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی