آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 01 مهر 1399 10:04
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان اعلام کرد؛

خسارت اولیه 50 میلیاردی سیل به تالش

 
 
 
 
مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه براساس نظر آب منطقه ای طی ۵۰ سال گذشته چنین حجم بارش در شهرستان تالش رخ نداده است، اعلام کرد که عمده مشکلات شش روستا برطرف و آب و برق و گاز و راه وصل می شود.
امیر مرادی با بیان اینکه کلیه دستگاه های خدمت رسان و امدادی پای کار هستند تا مشکلات شهرستان تالش به دنبال سیل را برطرف کنند، گفت: در حال حاضر کلیه راه های اصلی شهرستان تالش باز است و تردد جریان دارد.
وی شش روستای کوهستانی تالش را همچنان درگیر مشکلات ناشی از سیلاب از جمله ریزش و رانش کوه دانست و اظهار کرد: طبق مصوبه جلسه مدیریت بحران شامگاه گذشته با استفاده از امکانات بخش دولتی و بخش دولتی در حال بازگشایی محورها و برقراری آب، برق و گاز این شش روستا هستیم.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه عمده مشکلات برطرف و آب و برق و گاز و راه وصل می شود، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۰ باب منزل مسکونی در روستاهای تالش خسارت دیدند که سه باب تخریب کامل شده و هفت باب حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تخریبی داشته و بر اساس پیش بینی ها، میزان خسارت 50 میلیارد تومان است.
مرادی روستایی درگیر را مربوط به بخش های مرکزی، اسالم، حویق دانست و یادآور شد: متاسفانه در جریان سیل چند روز گذشته دو مورد تلفات جانی داشتیم؛ البته این تلفات به خاطر سیلاب نبوده و اطلاع رسانی به موقع به مردم منطقه جهت احتمال جاری شدن سیل داده بودیم، اما این افراد به دلیل بی احتیاطی و عبور از رودخانه های سیلابی دچار مرگ شدند.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان خواستار اطلاع رسانی های دقیق تر و شفاف تر سازمان هواشناسی شد و بیان کرد: متاسفانه هواشناسی تنها هشدار نارنجی برای گیلان داده بود، در حالی که چنین حجم بارشی پیش بینی نشده بود و منطقه وقوع سیل نیز مشخص نبود.
مرادی به گفتگوی تلفنی استاندار گیلان با رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر تسریع در کمک رسانی به سیل زدگان و درخواست خط اعتباری ویژه اشاره و بیان کرد: بر اساس پیش بینی‌ها اولیه ۵۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف شهرستان وارد شده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی