• منتشر شده در پنج شنبه, 20 شهریور 1399 07:03
مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد:

ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی در مازندران از محل موقوفات

 
 
 
 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نوید داد که درحال برنامه‌ریزی برای ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی برای بیماران سرطانی هستیم که تمام هزینه‌ها از محل موقوفات تأمین می‌شود.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی، در اجرای طرح شمیم حسینی در شهرستان سوادکوه، با بیان اینکه در قرآن مومنانی که از مال خود می‌گذرند، همچون آنها که از جان خود می‌گذرند، مجاهد محسوب می‌شوند، به قدمت طولانی موقوفات در استان مازندران اشاره کرد و گفت: در مازندران یک موقوفه در شهرستان قائمشهر دارای 700 سال سابقه است.
 وی با بیان اینکه با وجود هیاهو و هجمه معاندین علیه اوقاف سه هفته قبل بیش از 50 میلیارد تومان وقف در استان انجام شد، افزود: هفته گذشته نیز موقوفه‌ای به ارزش 10 میلیارد و 732 میلیون برای یتیم‌خانه‌ها و عاشقان امام حسین (ع) داشته‌ایم و بدانیم که مسائل مالی جامعه با احیای موقوفات قابل احصا است.
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه مازندران رتبه اول تعداد رقبات در کشور را دارد، این امر را نمود دینداری و علوی بودن مردم مازندران دانست و گفت: همچنین مازندران با 14 هزار موقوفه رتبه سوم کشوری را دارد.
 این مسئول یکی از وظایف سازمان اوقاف را ثبت مالکیت موقوفات برشمرد و با بیان اینکه در سال گذشته 18 هزار ثبتی داشته‌اند، افزود: امسال نیز تا کنون حدود هزار سند رقبات ثبت شد.
 حیدری با بیان اینکه امسال، ساخت مکان تعداد 176 امام‌زاده و موقوفه به اتمام رسید، خاطرنشان کرد: این درحالی است که در کشور شاهد نوسان شدید قیمت و قیمت‌های نجومی بوده‌ایم اما اینها موجب این نشده که مردم دلشان از حریم اهل بیت دور شود و روند ساخت‌وساز در دیگر اماکن در حال ساخت هم خوب است.
 وی با بیان اینکه اولویت اول ما اجرای امینانه نیت واقفان است، به رزمایش مومنانه در عید، رمضان، محرم و دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: امسال به دلیل عدم پذیرایی از عزاداران حسینی، از محل موقوفات سبد معیشتی آماده و در اختیار دوستداران اهل بیت قرار گرفت و این نهضت همچنان ادامه دارد.
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اعلام اینکه خدمات اوقاف در بحث بهداشت و درمان در ایام کرونا نیز بی‌نظیر بوده است، به کار شبانه‌روزی 12 امام‌زاده در تولید ماسک اشاره کرد و از خرید دستگاه سی.تی.اسکن، ام.آر.آی، آمبولانس، سردخانه، 9 دستگاه برای کودکان نارس، 6 دستگاه تنفس در ایام کرونا خبر داد و گفت: درحال برنامه‌ریزی برای ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی برای بیماران سرطانی هستیم که انقلابی در بحث سلامت استان است و تمام هزینه‌ها از محل موقوفات تأمین خواهد شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی