• منتشر شده در سه شنبه, 07 مرداد 1399 10:23
شهردار ساری تاکید کرد:

در مدیریت پسماند شهری اولویت با سلامت مردم است

 
 
 
 

شهردار ساری با مهم دانستن حفظ محیط زیست، تاکید کرد که در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت
مردم است.
عباس رجبی جلسه شورای سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز مازندران با بیان اینکه، مردم بهترین همراه برای تفکیک زباله از مبداء هستند و می توانند درفرآیندحفظ محیط زیست نقش موثری داشته باشند،اظهار کرد: با تفکیک زباله از مبدا و بازگشت آن به چرخه تولید و انرژی علاوه بر حذف حجم قابل توجهی از زباله های تولیدی میتوان آن را به ظرفیت اقتصادی تبدیل کرد.
وی افزود: در نظر گرفتن مشوق های حمایتی برای شهروندان در ازای تفکیک زباله ، گام محکم در جهت حفظ محیط زیست و تشویق شهروندان به این طرح است که سازمان پسماند با لحاظ کردن این موضوع می تواند ضمن فرهنگ سازی در کاهش هزینه پسماند مردم را در این طرح مشارکت دهد.
شهردار ساری ادامه داد: خرید 22 دستگاه ماشین شش تنی و تعمیر و بازسازی مخازن زباله با استفاده از ظرفیت داخلی از دیگر اقداماتی بوده که در کاهش هزینه ها نقش فراوانی داشته است.
رجبی بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی‌های نیروهای درون سازمانی را از ضروریاتی دانست که باید بدرستی به ان توجه شود و سازمان پسماند هم با در نظر گرفتن این مهم،فعالیتش را بر مبنای استفاده از این ظرفیت ها ادامه دهد.
شهردار ساری گفت: سازمان پسماند از هم اکنون برای سال آتی برنامه های مناسب و مدون را طراحی کند و هدف آتی خود را با افزایش درآمد و خدمات رسانی مطلوب تر به شهروندان ساروی ترسیم کند.
علی اکبر زلیکانی نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری در ادامه حفظ محیط زیست و کاهش هزینه های اضافی را از مهم ترین اهداف در مدیریت پسماند برشمرد و گفت:  در حوزه ی پسماند می بایست با استفاده از فناوری های نوین و به روز ، در حفاظت از محیط زیست شهری تلاش کرد.
اسفندیار عشوری عضو شورای اسلامی شهر ساری و نماینده این شورا در سازمان مدیریت پسماند شهرداری نیز با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که درآمد سازمان فراتر از هزینه باشد، گفت: شهرداری ساری طی یکسال اخیر با تمرکز بر ارائه خدمات شهری و سلامتی شهروندان اقدامات شایسته ای را به نمایش گذاشته است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی