• منتشر شده در پنج شنبه, 26 تیر 1399 15:01

برخورد قضایی با برگزارکنندگان مراسم عروسی و ختم

 
 
 

دادستانی عمومی و انقلاب رامسر با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به برگزاری هرگونه مراسم جمعی به‌ویژه مراسم عروسی و ختم هشدار داد.
دادستانی عمومی و انقلاب رامسر در این اطلاعیه تاکید کرد: مهم‌ترین عامل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا شرکت در جلسات عقد و عروسی و ترحیم در تالارها، سالن‌های پذیرایی و مراسم خانگی است. به همین‌خاطر هرگونه برگزاری مراسم تا زمان عادی شدن شرایط و اعلام رسمی ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان ممنوع است.
در این اطلاعیه آمده است: براساس مصوبه کمیته مقابله با پیشگیری بیماری کرونا و شورای تامین شهرستان، برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی، ترحیم و مجالس خانگی به هر نحو ممکن تا اطلاع ثانوی به کلی ممنوع می‌باشد. برگزارکنندگان این مراسم به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم تعزیرات) تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
دادستانی عمومی و انقلاب رامسر در این اطلاعیه تاکید کرد: در صورت تخلف و سرایت بیماری در هر مجلسی که برخلاف مصوبات برگزار شود، مقصرین به استناد مواد ۴۹۲ و ۴۹۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ تحت تعقیب قرار گرفته و محکوم به پرداخت هرگونه خسارت جانی و مالی اعم از دیه و هزینه‌های درمان به افراد مبتلا خواهند شد.
براساس این اطلاعیه، مامورین نیروی انتطامی شهرستان موظف هستند تا علاوه بر جلوگیری از برگزاری هرگونه مجالس عروسی و عزاداری و ترحیم با متخلفین برخورد قانونی کنند.
دادستانی رامسر از شهروندان هم خواسته است تا در صورت مشاهده برگزاری هرگونه مراسم مراتب را جهت اقدام قانونی به مراجع قضایی و یا نیروی انتظامی
اطلاع دهند.
شهرستان رامسر در غرب استان مازندران از جمله مناطق دارای وضعیت قرمز کرونایی است و شمار بیماران بستری در این شهرستان طی ۲ هفته گذشته به‌صورت مداوم رو به
افزایش است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی