آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 01 خرداد 1399 09:07
نیک‌نقش؛ معاون خدمات شهری شهرداری ساری:

جمع‌آوری زباله در ساری مکانیزه می‌شود

 
 
 
 

معاون خدمات شهری شهرداری ساری از خرید 22 دستگاه ماشین مکانیزه جمع‌آوری زباله در ساری خبر داد و تاکید کرد که طرح مکانیزه شدن جمع‌آوری زباله از هفته آینده در ساری کلید می‌خورد.
وی کاهش آثار زیست محیطی، آسان نمودن کار برای کارگران جمع آوری پسماندها، حفظ سلامتی و کاهش آسیب‌ها و صدمات وارده به نیروی کار، کاهش هزینه و ارتقای کیفی را از جمله مزیت‌های این طرح برشمرد.
مصطفی نیک‌نقش افزود: روش‌های سنتی جمع‌آوری زباله جوابگوی مناسبی جهت ارائه خدمات به مردم نیست لذا شهرداری با خریداری این  تعداد ماشین طرح جمع‌آوری به روش مكانیزه را در دستور كار قرار داده است.
وی از نصب و راه‌اندازی بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شیرابه شمال کشور با ظرفیت روزانه 120 هزار لیتر در محل دفن زباله مرکز مازندران خبر داد و گفت: تصفیه‌خانه موجود در مرکز دفن به طور فعال به تصفیه شیرابه‌های موجود در این مکان می‌پردازد.
نیک‌نقش با بیان اینکه با تاکید مدیریت جدید شهرداری ساری، شهرداری در ماه‌های اخیر با انجام مطالعات علمی و کارشناسی موفق به احداث تصفیه‌خانه شیرابه‌های ساری شد،گفت: با تکمیل نیروگاه زباله‌سوز ساری به زودی مشکل زباله این شهر به طور کامل برطرف می‌شود.
معاون خدمات شهری شهرداری ساری ،افزود: شیرابه‌های تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز  و محیط‌های درختکاری شده در محل دفن زباله مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: با اجرایی شدن این پروژه بزرگ زیست محیطی علاوه بر كاهش اثرات منفی زیست محیطی دفن زباله از نفوذ شیرابه‌ها در آب‌های زیرزمینی نیز جلوگیری شده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی