آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 16 فروردين 1399 14:12

توقیف۵۹۲ خودرو در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مازندران

ساری- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: همزمان با آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ( هشت فروردین تاکنون)، ۵۹۲ خودرو که رانندگان آن‌ها با وجود تذکر و جریمه، اصرار به تردد در شهرهای غیر محل سکونت خود داشتند ،به مدت یک ماه توقیف شدند.

سرهنگ مهدی باقری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا همچنین از صدور جریمه۵۰۰هزار تومانی برای ۲۶۰ نفر از رانندگانی که با پلاک غیربومی وارد شهرهای استان شدند ، خبر داد.

به منظور تضمین اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک (۱) ماه با اخذ کلیه هزینه‌های جانبی توقیف می‌شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و پلمب واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

وی با اعلام این که تاکنون در طرح فاصله گذاری اجتماعی از ورود ۳۹ هزار و ۱۰۸ خودرو در مبادی ورودی استان جلوگیری شده است، ادامه داد: این طرح تا بیستم  فروردین در استان ادامه دارد و پلیس با قدرت طبق مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا  به ماموریت خود ادامه می دهد.

از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تا به امروز تمامی محورهای های مواصلاتی و بین شهری بر روی تردد خودروهای غیر بومی و غیرساکن بسته است. 

در حال حاضر علاوه بر ادامه پایش و اجرای طرح فاصله گذاری اجتاعمی در محورهای مواصلاتی مسیرهای فرعی استان نیز تحت ماموریت  پلیس قرارگرفته است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با حضور ماموران انتظامی در ۷۰ نقطه ورودی و خروجی مازندران در حال اجرا است.

مفاد و  مقررات ۱۱ بندی  طرح فاصله گذاری اجتماعی مطابق مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به شرح  ذیل است:

۱- صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو صورت می‌پذیرد.

۲- خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود.

۳- مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان زمان طرح تعطیل است.

۴- پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

۵- اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه (گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آن‌ها می‌تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می‌نمایند.

۶- ادارات دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.

۷- برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع می‌باشد.

۸- تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیت‌ها نمی‌گردد.

۹- محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس‌های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی، اعمال می‌شود.

۱۰- طرح کنترل‌های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش‌های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

۱۱- ممنوعیت‌های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل سکونت آن‌ها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی‌گردد و تیم‌های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می‌نمایند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی