• منتشر شده در یکشنبه, 27 بهمن 1398 12:25

مصدومیت ۵ محیط‌بان مازندران بر اثر حمله شکارچیان غیرمجاز

 
 
 

مدیرکل محیط زیست مازندران با اشاره به مصدوم شدن چهار محیط‌بان شهرستان بهشهر در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز، همچنین از مصدوم شدن یک محیط‌بان دیگر نیز در شهرستان سوادکوه خبر داد.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی با اشاره به مصدوم شدن چهار محیط‌بان شهرستان بهشهر در درگیری با متخلفین شکار افزود: شکارچیان در محدوده بندرگز در خلیج گرگان با حمله به محیط بانان، آنان را مصدوم کرده و متواری شدند.
وی افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر مستقر در پناهگاه حیات وحش میانکاله با یک دستگاه قایق موتوری در حال پایش و جمع کردن لاشه‌های پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله بوده که با دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان با یک دستگاه قایق موتوری در تالاب، بلافاصله به محل مورد نظر در خلیج گرگان اعزام شدند. وی ادامه داد: شکارچیان که ۲ نفر بودند با دیدن محیط‌بانان، اسلحه و پرندگان شکار شده را در داخل آب انداخته و بلافاصله در تماس تلفنی از اسکله بندرگز درخواست کمک کرده که ۲ قایق با ۴ سرنشین به کمک شکارچیان متخلف آمده و با برخورد به قایق محیط‌بانان، آن را به گل نشانده و با پارو به سمت محیط‌بانان حمله‌ور شده و متأسفانه هر ۴ محیط‌بان را مصدوم و از صحنه جرم، متواری شدند. ابراهیمی گفت: پس از اعلام درگیری، محیط‌بانان پاسگاه قلعه‌پایان به محل موردنظر اعزام و محیط‌بانان مصدوم را به بیمارستان شهرستان گلوگاه منتقل شدند و چهار محیط‌بان شامل نقی عموزاد معاون اداره محیط زیست شهرستان بهشهر از ناحیه دست، محیط‌بانان مهدی دادار، از ناحیه هردو دست، حسین علیزاده و علیرضا بهرامی نیز از ناحیه، سر، دست، پا و کمر مصدوم شدند و در حال مداوا هستند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی