آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 19 بهمن 1398 12:29

آغاز طرح تشدید نظارت بر ناوگان اتوبوسرانی مازندران

 
 
 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از آغاز طرح تشدید نظارت بر ناوگان اتوبوسرانی استان و اجزای  این طرح به جهت  پیشگیری از تصادفات و بهبود عملکرد بخش حمل و نقل خبر داد.
عباسعلی نجفی ضمن اعلام این خبر افزود: نصب پلاک مشخصات، مانیتورینگ ناوگان، تسلط بر چگونگی کار با استفاده از سامانه سپهتن و بررسی صورت وضعیت رانندگان از مهمترین مواردی است که در این طرح باید از سوی مدیران شرکت‌ها نظارت شود.
 وی با اشاره به اینکه تشکل‌های صنفی باید از طریق سیستم خودنظارتی، خطاها و بی احتیاطی ها را به حداقل برسانند، افزود: در واقع انتظار ما از شرکت های مسافربری، مراکز معاینه فنی، رانندگان و تمام دست اندرکاران صنعت حمل ونقل مسافر رفتار مسئولانه تر در قبال مردم بوده ، این اداره کل در صورت مشاهده هرگونه کوتاهی و بی توجهی به این موارد، طبق قانون و بدون اغماض با افراد خاطی برخورد خواهد کرد.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران با تاکید بر همکاری های مشترک دولت و بخش خصوصی برای ارتقای ایمنی تردد ناوگان حمل ونقل عمومی، تصریح کرد:  با آغاز طرح تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل عمومی، گشت‌های راهداری و نظارت ترابری فعال‌تر خواهد شد .
وی افزود: توقف‌های بی دلیل اتوبوس‌ها در حین سفر یکی از اصلی‌ترین موارد نارضایتی مردم است که با اجرای این طرح این مشکل نیز قابل حل خواهد بود.
وی در ادامه گفت: اصلی‌ترین ناظر و مسئول در برابر حفظ جان و ایمنی مسافران، مدیران شرکت‌ها هستند که باید از ابتدا تا انتهای سفر به طور هوشمندانه و از طریق سامانه‌های سپهتن برناوگان و رانندگان نظارت داشته باشند.
نجفی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم رفتار غیرمسئولانه برخی از افراد به اعتماد مردم به ناوگان حمل ونقل عمومی ضربه بزند، گفت: ناوگان حمل ونقل مسافربری استان یکی از به روزترین و بهترین ناوگان حمل ونقل مسافر در کشور به شمار می آید..
گفتنی است : تعداد 215 دستگاه اتوبوس در استان مازندران فعال است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی