آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 06 بهمن 1398 07:07
رییس‌کل دادگستری گلستان:

770 تن در یک‌ماه از زندان آزاد شدند

 
 
 
 
رییس‌کل دادگستری گلستان از مختومه شدن هزار پرونده و  آزادی 770 زندانی در کمتر از یک ماه با تشکیل هیأت‌های ویژه خبر داد.
 هادی هاشمیان اظهارکرد: تشکیل هیأت‌های ویژه برای کاهش زندانیان و پرونده‌های مانده در حوزه‌های قضایی گلستان سبب شده تا رسیدگی به پرونده‌ها شتاب بگیرد.
وی کاهش پرونده‌های معوق و کاهش جمعیت کیفری را دو محور راهبردی و اساسی قوه قضاییه خواند و گفت: باید روسا و دادستان‌ها به صورت ویژه بر این دومحور تمرکز کنند.
 هاشمیان افزود: برای این منظور هیأت‌های ویژه با حضور قضات پیشکسوت و با تجربه استان تشکیل شده است که در کمتر از یک ماه از آغاز به کار این هیأت‌ها، تاکنون ۷۷۰ زندانی آزاد شده‌اند و بیش از هزار پرونده معوق، مختومه شده است.
رییس‌کل دادگستری گلستان، همچنین از بازبینی همه پرونده‎های پیش از مهر امسال خبر داد و گفت: روسا، دادستان‌ها و اعضای هیأت‌های ویژه موظفند همه پرونده‌های قبل از مهر امسال را بازبینی و در صورتی که این پرونده‌ها آماده رای یا بلاتکلیف مانده باشند اقدامات لازم برای بررسی و تعیین تکلیف آن‌ها، را انجام دهند.
وی، با تاکید بر تعیین تکلیف همه پرونده‌های معوق تا عید بیان کرد: برای تمرکز بیشتر قضات بر رسیدگی به پرونده‌ها، تا آخر سال همه جلسات کاری قضایی باید بعد از ساعت اداری تشکیل شود و روسا و دادستان‌ها هم جز در موارد ضروری از حضور در جلسه‌های بین دستگاهی که آنان را از تمرکز بر رسیدگی به امور مردم دور می‌کند، بپرهیزند.
هاشمیان گفت: حضور و اقدامات آیت الله رییسی نگاه مردم به دستگاه قضایی را تغییر داده و آن‌ها را به دستگاه قضایی امیدوارتر کرده است بنابراین همه باید به تاسی از ایشان و شهید سپهبد سلیمانی، در جایگاه و مسئولیتی که قرار داریم با کار جهادی به امور مردم رسیدگی کنیم و پاسخگوی مراجعان باشیم.
این مقام ارشد قضایی استان گلستان در ادامه گفت: اقدامات رییس قوه قضاییه، به قضات ما برای برخورد با فساد بیش از پیش جرات داده و ان شاء الله ما بتوانیم از این فرصت برای خدمت بیشتر به مردم و اجرای عدالت بهره ببریم.
هاشمیان به تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای کاهش پرونده‌های مسن هم اشاره کرد و افزود: اقدامات سازشی اعضای شورا از ورودی پرونده به محاکم کاسته و فرصت بیشتری را برایرسیدگی به پرونده‌های معوق و سنگین برای قضات ما فراهم کرده است.
هاشمیان توضیح داد: فقط در کمالان یک شعبه شورای حل اختلاف در طول ماه ۱۷۰ پرونده را بررسی و برای سازش تلاش کردند که ستودنی است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی