• منتشر شده در دوشنبه, 30 دی 1398 11:58
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

کاخ صفی آباد مسیر جدیدی فراروی گردشگری بین المللی باز می کند

ساری - مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، بازگشایی کاخ صفی آباد را مسیر جدیدی فراروی صنعت گردشگری و ورود به گردشگری بین المللی دانست.

سیف الله فرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بازگشایی صفی آباد بهشهر در ارتقای گردشگری فرهنگی مازندران تأثیر بسزایی خواهد داشت، افزود: صنعت گردشگری مازندران برای جهانی شدن دارای فقر مراکز فرهنگی و هنری است و این موضوع به خاطر عدم ظرفیت‌های فرهنگی و تمدنی در مازندران نیست، بلکه پررنگ شدن گردشگری تفریحی در مازندران باعث غفلت تاریخی ما از این مسئله مهم و تأثیر گذار در حوزه فرهنگی و تمدنی شده است.

وی تصریح کرد: توجه به آثار شاخص ملی و بین المللی در بخش میراث طبیعی و فرهنگی با تمام ظرفیت‌های انسان ساخت می‌تواند نجات بخش مازندران باشد و برای ورود مازندران به گردشگری فرهیخته و بین المللی باید به این بخش از ارکان توسعه توجه اساسی کنیم.

فرزانه یادآور شد: بی شک کاخ صفی آباد با توجه به ظرفیت فرهنگی و معماری و تزئینات وابسته به آن یکی از شاخص‌های ملی است و می‌تواند مازندران را دارای نمادهای فرهنگی بیشتری کند و با همکاری وزرات خانه‌های مرتبط در آینده نزدیک مسیر جدیدی در گردشگری مازندران می‌گشاید و برنامه استان بعد از بازگشایی، با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی غارهای هوتو، کمربند و کارگاه صنایع سنگ تراشی پیش از تاریخ در پیرامون آن، سیمای زیبای دشت بهشهر، چشم انداز شبه جزیره میانکاله و جنگل‌های پیرامون غارها، شرایط را برای پیشنهاد منظر طبیعی، تاریخی، در فهرست ثبت جهانی مهیا می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران ادامه داد: به سوی مازندران فرهنگی و تمدنی با تمام ظرفیت‌های پیدا و پنهان آن درحرکت هستیم و در این مسیر، نیازمند توجه تمام مازندرانی‌های داخل، خارج و علاقمندان به سرمایه گذاری در این استان هستیم.

فرزانه تصریح کرد: بر این اساس و با توجه به مرمت آثار تاریخی، احیا و بازنده سازی شهرها و آثار تاریخی و هویت بخشی به تمام شهرها بر اساس ماهیت و کارکرد آن باید در دستور کار دبیرخانه رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ قرار گیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی