آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 28 دی 1398 11:49
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

۷۰۹ هزار و ۲۷۳ خانوار در مازندران یارانه حمایتی دریافت کردند

ایسنا/مازندران مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: ۷۰۹ هزار و ۲۷۳  خانوار در مازندران یارانه حمایتی دریافت کردند و مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت حمایت معیشتی تا ۳۰ دی ماه تمدید شده است.

کامران اصغری  صبح امروز دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران و همچنین شورای هماهنگی روابط عمومی و حراست‌های ذیل این شورا که با حضور مدیران عضو شورا، مسئولان روابط عمومی، حراست دستگاه‌های عضو شورا و رسول ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت مازندران و ابوعلی مهدی‌زاده مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به میزبانی بانک توسعه تعاون استان برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه به بررسی وضعیت سبد حمایت معیشتی در استان، پیگیری مصوبات این شورا و برررسی روند پزشک خانواده شهری پرداخته شده است.
وی تصریح کرد: ۹۵ درصد مصوبات شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اجرایی شده است و تنها استانی هستیم که طبق ارزیابی‌های صورت گرفته از مرکز، جلسات این شورا به صورت مرتب و با دستور کار دقیق اجرا می‌شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه سبد حمایتی خانوارها از آبان ماه شروع شده است، خاطرنشان کرد: کمک‌های خوبی از سوی دولت به همه افراد مشمول سبد حمایتی به تدریج پرداخت خواهد شد.
اصغری گفت: با توجه به توزیع مرحله اول بسته حمایتی دولت در آبان ماه امسال، مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت حمایت معیشتی تمدید شده است.
وی با اعلام اینکه مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی تا ۳۰ دی ماه تمدید شد، افزود: افرادی که در لیست یارانه بگیران نیستند و متقاضی دریافت کمک حمایت معیشتی هستند می‌توانند تا ۳۰ دی ماه برای ثبت درخواست خود به سایت حمایت hemayet مراجعه کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تعداد یارانه‌ بگیر در استان را یک میلیون و ۳۲ هزار و ۹۱۱ خانوار شامل ۲ میلیون و ۱۵ هزار و ۵ نفر اعلام کرد و ادامه داد: ۷۰۹ هزار و ۲۷۳ خانوار( ۶۸.۷ درصد) مشمول دریافت بسته حمایتی در استان هستند. 

رشد ۱۲ درصدی بانک توسعه تعاون در مازندران
رئوف احمدی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم به مسئولان و مهمانان، با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون در استان دارای ۲۲ شعبه است، اظهار کرد: منابع این بانک در استان به ۳ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال رسیده است که شاهد رشد ۱۲ درصدی منابع این بانک هستیم.
وی با اشاره به اینکه از محل منابع داخلی ۳ هزار و ۷۴۰ فقره به میزان هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده است، تصریح کرد: از محل تسهیلات تکلیفی قرض الحسنه که ۱۰۸ میلیارد رسال اعتبار داشته ایم ۳۲۳ فقزه تسهیلات پرداخت شده است.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران افزود: در سیل امسال در استان ۸۷۳ فقره به میزان ۷۵ میلیارد ریال به خسارت دیدگان سیل پرداخت شد.
احمدی بیان کرد: در حوزه اشتغال روستایی ۸۶۰ میلیارد ریال سهمیه ما بوده که ۶۶۵ فقره به میزان ۷۲۰ میلیارد ریال پرداخت شد که ۴۴ درصدر در حوزه اشتغال فراگیر محقق شده است.
وی گفت: در بخش رونق تولید برای ۶ فقره ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و در بخش های حوزه کشاورزی، صنعت و میراث فرهنگی تکلیفی پرداخت تسهیلات داریم.

مشارکت ۱۲ هزار نفر در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در مازندران
رسول ظفرمند مدیر کل بیمه سلامت مازندران نیز در این جلسه جزئیات اجرای پزشک خانواده شهری در استان را تشریح کرد و خواستار همکاری همه مسئولان و مردم در این طرح شد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت به پزشکان خانواده شهری در استان به روز شده است، گفت: امیدواریم با استمرار طرح پزشک خانواده شهری به نقطه مطلوب برسیم. 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اعلام اینکه قابلیت‌های پزشک خانواده شهری خیلی مهم است و همه باید در اجرای این طرح کمک کنند، تصریح کرد: مازندران در شناسایی بیماری فشار خون و دیابت در کشور در رتبه نخست قرار گرفته است. 
 ظفرمند ادامه داد: تاکنون ۱۲ هزار نفر در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در استان مازندران مشارکت کردند.
وی بیان کرد: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از ۱۳ آبان ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شد که بر این اساس تمامی متقاضیان فاقد پوشش بیمه درمان از تاریخ یاد شده به مدت ۶ ماه می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران اظهار کرد: از تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمان درخواست می‌کنیم هرچه سریعتر در فرصت باقی‌مانده نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نموده تا از تسهیلات یارانه بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

اختصاص ۱۰۰ سهمیه کارگران ساختمانی به شهرهای نور و محمودآباد
سید علی اصغر محمودی مدیر کل تامین اجتماعی مازندران نیز در این جلسه از اختصاص ۱۰۰ سهمیه کارگران ساختمانی به شهرهای نور و محمودآبادخبر داد و گفت: این یکی از مصوبات جلسه گذشته شورای هماهنگی تعاون استان بوده که با پیگیری صورت گرفته محقق شد.

جمال باقری سرپرست بهزیستی مازندران نیز در این جلسه آخرین وضعیت مناسب سازی معابر و ادارات استان برای معلولان را تشریح کرد و افزود: تا پایان امسال ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در حوزه مناسب سازی اعلام می‌شود./ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی