آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 15 دی 1398 13:13
یک کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل:

“سردار قاسم سلیمانی” فردی تاثیرگذار در تاریخ ایران است

ایسنا/مازندران یک کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی فردی تاثیرگذار در تاریخ ایران است.

رضا نیکنام در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه دشمنان ایران در زمان‌های مختلف بزرگان ما را حذف کردند، اظهار کرد: این بار شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فقط مختص جریان مقاومت نیست بلکه بسیار فراتر از آن است.

وی تصریح کرد: کشورهایی مانند آمریکا که دارای فرهنگ خشونت، تجاوز، توحش و غارت‌گری هستند، زمانی که ببینند کشور و ملتی درحال پیشرفت است و مخالف فرهنگ و تفکر آن‌ها حرف می‌زند، تلاش می‌کنند تا آن صدا را قطع و حذف کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل خاطرنشان کرد: افراد زیادی با گرایش‌های مختلف مذهبی و سیاسی به شهید سپهبد قاسم سلیمانی علاقه‌مند بوده‌اند و ترامپ با شهادت ایشان در عید مسیحیان بزرگترین منجی مسیحیان طی دهه گذشته در خاورمیانه را از میان برداشته چراکه ایشان مقابله کننده با داعشی بود که به دنبال کشتار مسیحیان در کشورهایی مانند لبنان و سوریه و عراق است.

نیکنام گفت: خدمات سردار سلیمانی مختص به ایران و محور مقاومت نبود بلکه برای تمامی بشریت بود که در پروپاگاندای آمریکایی دیده نشد.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی در آمریکا هم با واکنش‌هایی همراه بوده است، افزود: بسیاری از چهره‌های تاثیرگذار و رسانه‌ها شهادت سردار سلیمانی را اشتباه بزرگ ترامپ تلقی کردند چراکه ایران این اقدام را بدون پاسخ نمی‌گذارد.

این کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل با اشاره به اینکه برخی افراد جنگ‌طلب اطراف رئیس جمهور آمریکا این اقدام او را تایید کردند، بیان کرد: آمریکایی‌ها از کشته جنگی هراس دارند و اگر تعداد کشته‌های آن‌ها به ۵ هزار نفر برسد فشار افکارعمومی و رسانه‌ها سران دولت را مجبور به پایان جنگ می‌کند.

نیکنام ادامه داد: اما در ایران هر فردی که به شهادت می‌رسد اراده مقاومت مردم بیشتر می‌شود تا انتقام آن را نگیرند از پا نمی‌نشیند.

وی عنوان کرد: سپهبد حاج قاسم سلیمانی دارای شخصیت بسیار بزرگی از نظر فردی بود که تاثیرگذاری زیادی بر روی اطرافیان و همکاران خود داشت و همچنین از نظر تفکر و استراتژی نظامی انسان ویژه‌ای بودند که نفوذ قابل توجهی در رهبران جریان مقاومت داشته است.

این کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل بر لزوم پاسخ و انتقام در خور شان به این اقدام تاکید کرد و گفت: کشور ایران دارای سیاست پخته است و بر مبنای عقلانیت تصمیم‌گیری می‌کند که امیدواریم در این اتفاق مانند گذشته عمل شود و ترامپ باید بداند که هیچگاه خون سردار سلیمانی پایمال نمی‌شود.

نیکنام با بیان اینکه سردار سلیمانی در تفکر انقلاب اسلامی قدم گذاشته و این مسیر متوقف شدنی نیست، تصریح کرد: تفکر استکبارستیزی و شهادت طلبی از واقعه کربلا زنده شد و هیچکس نمی‌تواند این مسیر را متوقف کند چراکه تفکر کربلا زنده است.

وی با اشاره به بخشی از پیام مقام معظم رهبری که شهید سلیمانی را “سردار بزرگ اسلام و چهره بین المللی مقاومت یاد کردند” یادآور شد: مقام معظم رهبری تشبیه بسیار درستی از ایشان داشتند چراکه شهید حاج قاسم سلیمانی نه تنها در عرصه مقاومت بلکه بین مذاهب و عرصه‌های مختلف بین‌المللی نفوذ داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی