آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 12 دی 1398 11:33

تبدیل بندرامیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری به مجلس ارائه شد/ ترسیم خط سیر گردشگری از آستارا تا گرگان

وزیر کشور در بازدید از بندر امیرآباد با بیان اینکه در زون بندر امیرآباد، مناطق مختلف صنعتی، گردشگری و نفتی و.. دیده شد و در آینده می‌تواند با توسعه بخش‌های مختلف، ارتقای بالا داشته باشد، گفت: تبدیل بندرامیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری به مجلس ارائه شد که می‌تواند چشم‌انداز خوبی داشته باشد و اشتغال ایجاد کند.

 

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بهشهر،  عبدالرضا رحمانی‌فضلی، امروز پنجشنبه در بازدید از بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در بهشهر در جریان ظرفیت‌های این منطقه اقتصادی قرار گرفت و در جمع خبرنگاران افزود: بندر امیرآباد به عنوان یکی از بنادر اقتصادی مهم در شمال کشور قرار گرفتن در مسیر کریدور بین‌المللی ترانزیت شمال ـ جنوب و بهره‌مندی از موقعیت خاص و استراتژیک، نقش مهمی در ابعاد ملی و منطقه‌ای بر عهده  دارد.

وزیر کشور اظهار کرد: بندر امیرآباد با دارا بودن زمینی به مساحت یک هزار و ۶۰ هکتار شروع کرد با داشتن ظرفیت ۷ میلیون تن تخلیه و بارگیری و ۱۵ اسکله از جمله اسکله روروریلی و تنها بندر استان‌های شمالی متصل به شبکه ریلی است.

به گفته رحمانی‌فضلی، در زون بندر امیرآباد، مناطق مختلف صنعتی، گردشگری و نفتی و.. دیده شد و در آینده می‌تواند با توسعه بخش‌های مختلف، ارتقای بالا داشته باشد.

وی با اعلام اینکه  تبدیل بندرامیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری به مجلس ارائه شد که می‌تواند چشم‌انداز خوبی داشته باشد و اشتغال ایجاد کند.

وزیر کشور بیان داشت: با کمک همه دستگاه‌ها باید در حوزه گردشگری تلاش شود و در حوزه گردشگری اگر خط سیر گردشگری از آستارا تا بندر امیرآباد و گرگان دیده و گردشگری دریایی توسعه یابد؛ مسیر خوبی برای گردشگری و توسعه اشتغال است.

وی گفت: اکنون شاهد توسعه قابل توجهی در بندرامیرآباد هستیم و امیدواریم در حوزه تجاری، صنعتی و گردشگری از ظرفیت بندر استفاده شده و شاهد توسعه بیش از پیش باشیم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی