• منتشر شده در چهارشنبه, 29 دی 1395 11:44

شوخی نکن...

خودتان پلیس خودتان باشید!
دانش‌آموز نوجوان که به حساب معلمش دستبرد زده بود با ردیابی ‌های کارآگاهان پلیس فتا بازداشت شد. معلم جوان وقتی راهی بانک شد تا پس اندازش را بردارد، ناگهان متوجه شد حسابش خالی شده است.

ë شوخی نکن
-من: فضای مجازی به حدی در فضای حقیقی زندگی ما راه خودش را باز کرده است که اگر بخواهیم راستش را بگوییم باید گفت: ما اکنون نیمی یا بخش زیادی از عمرمان را در فضای مجازی می گذرانیم.
-تلاونگ: البته. فضای مجازی، محیط های متفاوتی نیز دارد، مثلا فضای شبکه های مجازی به یک شکلی ست و فضای محیط های ATM نیز به شکل دیگری ست و ... شما حساب کنید دقیقا شبیه به یک خانه که دارای آشپزخانه، اتاق خواب؛ حمام و ... است 
-من: مثال بسیار خوبی زدی! دقیقا همین طور است... خانه مصداق بسیار خوبی از این محیط وسیع است که اگر با هر یک از این قسمت ها آشنا نباشی، باید منتظر اتفاقات تلخی نیز باشی. 
-تلاونگ: اما متاسفانه بسیاری از ما با اینکه تقریبا نیمی از اوقات روز را در این فضاها می گذرانیم هنوز با مقررات و نحوه استفاده از آنها آشنایی نداریم و به همین دلیل نیز اتفاقات بسیار تلخی را شاهد هستیم.
-من: این روزها از این دست اتفاقات زیاد می افتد و متاسفانه عده ای با سوء استفاده از عدم آگاهی برخی از مردم، اقدام به برداشت از حساب می کنند و فرد مالباخته زمانی متوجه موضوع می شود که دیگر کار از کار گذشته است.
-تلاونگ: البته ناگفته نماند که باز جای شکرش همچنان باقیست که پلیس فتا با در این سالها بسیار خوب عمل کرده است و با سرعت عمل و دقت بالا در نود درصد موارد، فرد خاطی را پیدا کرده و او را به دست قانون می سپارد تا به سزای عمل ناشایستش برسد.
-من: بله. خوشبختانه پلیس فضای تبادل اطلاعات که به اختصار (فتا) نامیده می شود، در این سالها اقدامات بسیار شایسته ای را انجام داده است و با هوش و ذکاوت بسیار بالای مامورانش توانسته بسیاری از مالباختگان را به اموال منقول شان برساند.
-تلاونگ: البته یادمان نرود که این نباید باعث بشود که ما در حفظ و نگهداری از اموال مان کوشا نباشیم. بلکه باید در نهایت دقت و احتیاط به نکات ایمنی که وجود دارد، عمل کنیم تا جلوی بسیاری از آسیب ها گرفته شود. چقدر خوب می شد اگر هر کسی مامور خودش بود!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی