• منتشر شده در دوشنبه, 13 مهر 1394 08:08

337 دوربین در شهرها نصب می‌شود

 

سردار مسعود جعفری‌نسب  در نشست با مدیران بانک‌ها که در سالن کنفرانس ستاد فرماندهی انتظامی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: اتفاقی که در ایام حج رخ داد، اتفاق ناگواری برای مسلمانان جهان بود و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، حکام جور نمی‌گذارند مردم اظهارنظر کنند و اگر این مردم اجازه بیان نظر داشتند حکام این کشورها دیگر جایی نداشتند.

وی با بیان اینکه لقب بی‌لیاقتی، حق آل‌سعود است، افزود: جمعیت دو نیم میلیون نفری در مراسم حج، تعداد زیادی نیست که نتوان این افراد را کنترل کرد ضمن اینکه حدود یک میلیون نفر در رمی جمرات حضور داشتند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه آل‌سعود نابود می‌شود، گفت: به بازماندگان کشته‌های حج امسال، تسلیت عرض می‌کنیم و مراسم بزرگداشت این افراد در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود و با حضور خود، بخشی از آلام را کاهش می‌دهیم.

این مسئول با بیان اینکه نیروی انتظامی به دنبال این است که با مشارکت همه دستگاه‌ها، امنیتی در خور شان و شخصیت مردم به نمایش بگذارد، تصریح کرد: از روز نخستی که وارد استان شدیم درس خوبی به تبهکاران دادیم و کسی از متخلفان جرات تکرار جرم ندارد.

جعفری‌نسب با اشاره به اینکه محلات آلوده، باعث رنجش مردم بود، ادامه داد: اقدامات پاکسازی و بهسازی این محلات را انجام دادیم و نمای این محلات تغییر کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در موضوع پرونده آدم‌ربایی دارابکلا، هیچ سرنخی در دست نداشتیم، خاطرنشان کرد: با تلاش کارکنان نیروی انتظامی توانستیم قاتل را دستگیر کنیم و مانع از بروز تشنج در فضای عمومی جامعه شویم.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری به شدت چالش داریم، اظهار کرد: 400 کیلومتر مساحت مازندران مجهز به 20 دوربین هم نیست که بتوانیم مسائل را پیگیری کنیم.

این مسئول با بیان اینکه دوربین‌های بانک‌ها باید قابلیت اقدامات پلیسی داشته باشد، افزود: در صورت بروز اتفاق، همه نگاه‌ها به سمت پلیس است و پلیس هم باید از تجهیزات کامل برخوردار باشد.

جعفری‌نسب با اشاره به اینکه شهرداران و شوراهای شهر باید در حوزه تجهیز شهرها به دوربین‌ اقدام کنند، گفت: برای شهرهای مازندران نصب 377 دوربین را تعریف کردیم، گفت: ابتدایی‌ترین کاربرد این دوربین‌ها، مانیتورینگ شهرها از منظر ترافیکی است.

 

جذب 1240 پلیس افتخاری

 در ادامه این نشست رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران در سخنانی اظهار کرد: کشته شدن زائران نشان از بی‌تدبیری و بی‌لیاقتی آل‌سعود در کشور عربستان است.

محمدصادق پهلوان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی وظیفه حفظ نظم و امنیت در جامعه را بر عهده دارد و امنیت در همه حکومت‌ها بالاترین مقوله است، افزود: اگر در جامعه‌ای امنیت نباشد، رشد و شکوفایی در آن جامعه روبه سوی پویایی نیست.

 رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران با تاکید بر احساس امنیت، گفت: تلاش کارکنان نیروی انتظامی بر این اساس است که بتوانند احساس امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورند.

این مسئول با اشاره به پیشگیری اجتماعی، تصریح کرد: پیشگیری اجتماعی به معنای دخالت اقشار عموم جامعه در ایجاد و تولید امنیت است و این مقوله را در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم که 80 درصد از رزمندگان ما را نیروی مردمی تشکیل می‌دادند.

پهلوان با بیان اینکه در ایجاد و تولید امنیت و دفاع از جمهوری اسلامی، مشارکت اجتماعی افراد جامعه نقش موثری دارد، ادامه داد: نیروی انتظامی از ظرفیت‌های اقشار عموم جامعه در قالب پلیس افتخاری استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکهزار و 240 نفر از پلیس‌های افتخاری را جذب کردیم، خاطرنشان کرد: برابر ماده 122 قانون چهارم توسعه کشور، مصوب شورای امنیت ولی و تفویض مقام عظمای ولایت، شرکت انتظام در تولید امنیت و حفظ نظم کمک‌کار نیروی انتظامی است.

 رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه پیشگیری وضعی از دیگر مولفه‌های ایجاد امنیت است، اظهار کرد: به این معنا که وضعیتی در استان به وجود بیاوریم که از وقوع جرم جلوگیری کند.

این مسئول با اشاره به اینکه روسای بانک‌ها به مسائل حفاظتی توجه ویژه داشته باشند، افزود: افزایش ضریب حفاظتی باعث می‌شود تا متخلفان نتوانند به امیال خود دست یابند.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی