• منتشر شده در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 07:42
در شهر ميان دورود عنوان شد:

165 خادميار با نام امام رضا(ع) در اين شهر خدمت مي كنن

«سهیل صالحی» کارشناس مسئول معاونت خادمیاری دفتر کانون های خدمت رضوی مازندران در نشست كانون هاي تخصصي شهر مياندرود با اعلام اينكه 165 خادميار زن و مرد با نام امام مهرباني ها در اين شهر به مردم خدمت مي كنند تصریح کرد که 41 خادميار خانم و 124 خادميار مرد با شناسايي افراد نيازمند در هر زمينه اي به آنها به نام امام رضا(ع) خدمت ارائه مي كنند.
«سهیل صالحی» در جمع مسئولین کانون های محلی و موضوعی و ارکان دفتر شهر مياندرود ادامه داد: تعداد 26 كانون عمومي و 20 كانون تخصصي در قالب کانون های خادمیاری رضوی جمع شده و خدمات گسترده اي به محرومان ارائه می کنند.
صالحي با اعلام اينكه خادمیاران رضوی ارتباط روحی و قلبی خاصی با امام رضا (ع) دارند افزود: امام هشتم (ع) این توفیق را به آن ها عطا می کند که خدمت رسان همه مردم در حوزه های مختلف باشند.
وي ضمن بيان اين مطلب كه با توجه به بستر خدمت کانون های محله ای (عمومی ) هر خادمیار موظف است هر هفته 6 ساعت در یکی از کانون ها به نیت خدمت در آستان مقدس امام رضا (ع) فعالیت کرده افزود: هر خادميار بايد اقدامات خود را در سامانه خادمیاری ثبت نمايد زيرا یکی از شاخص های رتبه بندی خادمیاران ثبت فعالیت ها است . صالحي همچنين برگزاری آموزش ضمن خدمت با هدف افزایش معنویت و انگیزه خدمت براي هر خادميار را ضروري دانست و گفت هر خادمیار در جامعه نمادی از حرم امام رضا (ع) بوده و لازمه خادمیار شدن نيز اخلاق رضوی است.
وي در ادامه خاطر نشان كرد: کانون های محله ای براساس فعالیت های ابتکاری با حال و هوای امام رضایی و برنامه محور بودن پس از دریافت امتیازات لازم، ظرفیت جذب خادم با عنوان یاوران رضوی را که از 6 ماه تا یک سال به صورت منظم خدمت انجام داده و فعالیت آن ها ثبت شده دارند .
صالحي با اعلام اينكه افراد و مجموعه های علاقه مند خدمت به امام هشتم (ع) تحت عنوان یاوران رضوی پس از گذراندن دوره آموزشی می توانند در سطح شهرستان ها فعالیت کنند افزود: در صورت عملکرد مطلوب اين ياوران، آنان افتخار خدمت در حرم رضوی را کسب می کنند.
وي اهمیت راه اندازی کانون های خدمت رضوی در سطح محلات را حرکت خوب و ارزشمندی دانست و گفت: در راستای ایجاد کانون های خدمت رضوی در سطح محلات اين كانون ها در حال شکل گیری است و باید تدابیر لازم برای استفاده بهینه از این ظرفیت عظیم انجام گیرد.
کارشناس مسئول معاونت خادمیاری دفتر کانون های خدمت رضوی مازندران با اشاره به اينكه هدف خادمیاری در درجه اول خدمت به خود خادم بوده افزود: ایجاد شبکه مومنانه از وظایف اصلی می باشد و در درجه دوم خدمت به همنوعان و محرومین که از سیره امام رئوف علیه السلام است سرلوحه کار خادمیاران قرار دارد.
وي با اعلام اينكه دقیق سازی ماموریت های کانون های تخصصی موضوع اصلی است گفت: در این راستا چهار ماموریت اصلی برای کانون های تخصصی تعريف شده که ایجاد و تقویت شبکه مومنانه تخصصی، انجام یک یا دو کار الگویی ، پشتیبانی از کانون های محله ای و ایجاد شبکه کانون های تخصصی را شامل مي شود و همه کانون ها به طور خاص باید این شبکه را تخصصی ایجاد کنند .
وی با بیان اینکه خادمیاران رضوی برای اجرا و تبیین فرامین مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و در راستای خدمت به مردم هم قسم شدند، بیان کرد: یکی از مهمترین رسالت های کانون های عمومی خدمت رضوی در محله شناسایی افراد بی بضاعت است که برای حفظ آبروی خود نیازهایشان را با هیچ مجموعه ای مطرح نمی کنند.
وی به پویش «سفره ای به وسعت ایران» با هدف تامین ارزاق خانواده های کم بضاعت اشاره کرد و افزود: تامین اعتبار و اقلام 8 بسته معیشتی توسط هر خادمیار در قالب خانواده، آشنایان، مردم و خیرین در این طرح مدنظر قرار گرفته و همه می توانند از برکت خوان حضرت رضا(ع) در دستگیری از محرومین متنعم باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی