آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 01 بهمن 1399 05:29
کریمی فیروزجایی؛ عضو هیأت رییسه مجلس:

آقای رییس‌جمهور برای مجلس تعیین تکلیف نکنید!

 
 
 
 

کریمی فیروزجایی ؛ نماینده بابل، هشدار داد که دولت در بحث بودجه سال آینده باید تابع رای و نظر مجلس باشد و لجاجت در این زمینه قابل پذیرش نیست.
نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاکله بودجه سال آینده نیازمند اصلاح و ویرایش اساسی است، گفت: اصلاح رویکردها و چارچوب‌های عملی دولت از رسالت‌های کلیدی مجلس است.
وی بحث تعیین نرخ ارز را یکی از اشکالات مهم لایحه پیشنهادی دولت دانست و افزود: کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه با وسواس کامل به این موضوع که برای جامعه حیاتی است، ورود کردند.
کریمی فیروزجایی با انتقاد از به‌هم‌ریختگی ماهیت لایحه بودجه که سیاست‌های حمایتی و اقتصاد مقاومتی را بر نمی‌تابد، عنوان کرد: اجرای سیاست‌های حمایتی از دهک‌های پایین و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راهبرد کلیدی مجلس است.
نماینده مردم بابل در مجلس با انتقاد از سخنان رییس‌جمهور در مورد قبول نکردن تنظیم چارچوب‌های بودجه توسط مجلس، گفت: وظیفه دولت اجرای مصوبات مجلس است و تعیین تکلیف دولت و رییس‌جمهور برای مجلس اساسا هیچ وجهی ندارد و لجاجت دولت با مجلس بر سر بودجه پذیرفتنی نیست.
دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با تاکید بر لزوم هم‌راستایی قوای سه‌گانه برای ایفای رسالت قانونی، افزود: فرسایش مدیریتی برای اداره کشور سم مهلک است. البته کارآمدسازی، هوشمند‌سازی، شفاف‌سازی و مردمی‌سازی فرآیندهای حکمرانی در دستور کار مجلس یازدهم است.
عضو هیأت رییسه مجلس با اشاره به نقش راهبردی مجلس در تحقق سند پیشرفت و عدالت کشور، اظهار داشت: مجلس با رویکرد تعاملی با بخش نخبگانی و مدیریتی کشور راهبردهای توسعه ملی را به‌صورت کوتاه، میان و بلندمدت ترسیم خواهد کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی