آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 29 دی 1399 11:28
استاندار مازندران در جلسه شوراي راهبري توسعه مديريت استان، تأکید کرد؛

تخصیص اعتبارات مشخص با هدف تسهیل استقرار میز خدمت

 
 
 
 
استاندار مازندران با تأکید بر اطلاع‌رسانی بیش از پیش در خصوص میز خدمت ادارات، نقش تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، رسانه‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را در آگاه‌سازی مردم از کارکرد میز بسیار حایز اهمیت دانست.‎
احمد حسین‌زادگان در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مازندران با عنوان اینکه بسته‌های تشویقی برای میز خدمت دستگاه‌های اجرایی و انتخاب افراد کارآمد برای میز خدمت جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم باید در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان کرد: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، رسانه‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم از کارکرد میز خدمت دارند.
نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه تخصیص اعتبارات مشخص در استان با هدف تسهیل استقرار میز خدمت؛ به‌خصوص میز خدمت الکترونیکی، به‌عنوان یک اولویت مورد توجه باشد، گفت:  می‌بایست فرهنگ‌سازی بهره‌برداری و مطالبه‌گری مردم از میز خدمت حضوری و الکترونیکی با کمک صدا و سیما اجرایی گردد و از الگوها و تجارب موفق میز خدمت به صورت ویژه استفاده شود.
استاندار یادآور شد: نگاه و اعتقاد مدیران دستگاه‌های اجرایی به شیوه‌های نو موجب تقویت بدنه اجرایی می‌گردد.
حسین‌زادگان، با بیان این‌که ارایه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی نیاز به یک برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری منسجم دارد، یادآور شد: مطالبه‌گری از دستگاه‌های اجرایی با کمک صدا و سیما در سطح افکار عمومی از نوع خدمات دستگاه‌ها، به‌ویژه در بحران کرونا، جدی گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: در بخش خدمات، اولویت با استعلام‌‌هاست زیرا مراجعات را کاهش می‌دهد. در بین دستگاه‌ها نیز بیشترین ارتباط اداری و اجتماعی در شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدماتی است که باید با اجرای درست میز خدمت و ارایه خدمات الکترونیک حضور مردم در ادارات کاهش یابد.
حسین‌زادگان گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای ایجاد انگیزش بیشتر طرح ارائه دهد که در آن مشوق‌های لازم برای خدمات‌رسانی مطلوب دیده شود تا دستگاه‌های فعال و غیرفعال در این حوزه در افکار عمومی شناسایی شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی