آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 31 شهریور 1399 12:21
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

موردی از ابتلا به آنفلوانزای N1H1 در گلستان گزارش نشده است

 
 
 
 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اعلام کرد با توجه به آغاز فصل سرما و شیوع آنفلوانزا، تاکنون موردی از ابتلای آنفلوانزای N1H1 در گلستان گزارش نشده است.
عبدالرضا فاضل اظهارکرد: تحریم‌ها در زمینه تهیه واکسن آنفلوانزا در کشور تاثیرگذار است و تاکنون سفارش ۱۶ میلیون واکسن داده شده که تا دو هفته آینده درصدی از این واکسن‌ها وارد کشور می‌شود.
وی افزود: افراد بالای ۶۰ سال، گروه‌های پرخطر با بیماری‌های زمینه‌ای، کودکان، کسانی که بیماری تنفسی دارند و کادر درمان در اولویت دریافت واکسن هستند.
فاضل بیان کرد: این واکسن به صورت سهمیه‌ای به استان‌ها داده شده و در اختیار بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و بخش خصوصی قرار می گیرد. وی اظهار کرد: دریافت واکسن با کارت ملی و براساس پرونده بیمار بوده و قطعاً به دستور پزشک نیاز است.
فاضل ادامه داد: بهترین زمان تزریق واکسن ۱۵ شهریور ماه تا پایان شهریور بود و همچنین تا اواخر مهر هم زمان تزریق وجود دارد.
وی تأکید کرد که این واکسن ایمنی از آنفلوانزا ایجاد کرده و ایمنی از کرونا ایجاد نمی‌کند.
طبق گفته وی در ماه‌های اخیر تاکنون موردی از ابتلا به بیماری آنفلوانزای H1N1 در استان گزارش نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان همچنین در خصوص ابتلای دانش‌آموزان به کرونا اظهار کرد: موردی از ابتلا به کرونا در دانش‌آموزان گلستانی گزارش نشده است. فاضل اظهارکرد: کل گلستان در شرایط زرد کرونا قرار داشته و فقط شهرستان بندرگز در وضعیت قرمز قرار دارد.
وی افزود: با توجه به افزایش شیوع کرونا در سطح کشور و پیک سوم این بیماری این امر هشداری برای سایر استان‌ها و گلستان است.
فاضل بیان کرد: گلستان در پیک اول و دوم، پیش قدم بیماری کووید ۱۹ بوده و ممکن است با تاخیر در چند هفته آینده شاهد پیک سوم در استان باشیم. وی اضافه کرد: برنامه ریزی‌های لازم برای جلوگیری از قرار گرفتن در پیک سوم در دستور کار قرار دارد تا به موقع برگزاری مراسم، تفرجگاه‌ها و فعالیت اصناف محدودتر شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی